TK jednak nie zajmie się certyfikatami instalatorów OZE

TK jednak nie zajmie się certyfikatami instalatorów OZE
Fot. Fortum Sverige

Trybunał Konstytucyjny odwołał rozprawę, podczas której miał się zająć sprawą zasad wydawania certyfikatów instalatorów odnawialnych źródeł energii i która miała odbyć się w dniu jutrzejszym. Nie podano przyczyn tej decyzji i nie wskazano terminu, w którym TK zajmie się tą sprawą.

Trybunał Konstytucyjny miał jutro rozpoznać wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich o zbadanie zgodności art. 136 ust. 4 pkt 2 ustawy z dnia 20 lutego 2015 roku o odnawialnych źródłach energii z art. 65 ust. 1 w związku z art. 2 i art. 32 Konstytucji RP.

REKLAMA

RPO ocenia, że zasady wydawania certyfikatów instalatorów odnawialnych źródeł energii, które wpisano do ustawy o OZE, są niezgodne z art. 32 Konstytucji RP, stanowiącym, że „nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny”.

REKLAMA

Jak tłumaczy RPO, skierowanie wniosku do TK wynika z przyjmowanych skarg, które dotyczyły odmowy wydania certyfikatu instalatora odnawialnych źródeł energii dla osób, których dyplom ukończenia studiów wyższych nie został wydany na podstawie ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym

red. gramwzielone.pl