Kolejne dotacje na OZE dla gmin i firm z Podlasia

Kolejne dotacje na OZE dla gmin i firm z Podlasia
Foto. Elektromontaż Wschód

Zarząd Województwa Podlaskiego opublikował listę beneficjentów konkursu prowadzonego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, w którym unijne dotacje można przeznaczyć na inwestycje w produkcję energii ze źródeł odnawialnych.  

Chodzi o konkurs z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, działanie 5.1 Energetyka oparta na odnawialnych źródłach energii, dla którego nabór prowadzono jeszcze na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2017 roku.

Projekty, które można dofinansować z uzyskanych z tego konkursu dotacji, podzielono na cztery typy. Najpóźniej opublikowano listę beneficjentów dla typu projektów nr 2, dotyczących produkcji energii odnawialnej (słonecznej, wiatrowej, biomasowej, biogazowej, geotermalnej i wodnej) na własne potrzeby przez podlaskie samorządy i przedsiębiorstwa.

REKLAMA

Na opublikowanej liście beneficjentów znalazło się 12 inwestycji mających kosztować w sumie 4,604 mln zł, w tym unijne dofinansowanie sięga 2,846 mln zł.

Najdroższy projekt złożyła gmina Klukowo, która aplikowała o dofinansowanie w wysokości 1,028 mln zł na projekt wyceniony na 1,582 mln zł. Chodzi o montaż odnawialnych źródeł energii w mieszczącym się w tej gminie zespole szkół.

Unijne dotacje wesprą też projekty realizowane na zarządzanych przez samorządy budynkach w gminach Turośl i Rajgród.

REKLAMA

Ponadto dofinansowanie otrzymali przedsiębiorcy: Młym Romaszkówka, P.H.U. Meliorex, P.H.U. Esam, Aba Plus Murawcy, S.C. Medyk, P.H.U. Karpol, Mirosław Angielczyk „Dary Natury”, Tomasz Kuczyński „Przedsiębiorstwo Abisko”, a także Elektromontaż Wschód, który dotację chce przeznaczyć na montaż źródeł odnawialnych w celu produkcji energii na własne potrzeby w systemie autonomicznym.

Wcześniej w tym roku władze woj. podlaskiego ogłosiły listę beneficjentów unijnych dotacji w tym samym konkursie, aplikujących o dofinansowanie dla typu projektów zakładających budowę większych elektrowni OZE. Więcej  na ten temat w artykule: Deweloperzy PV na Podlasiu dostali dotacje na 58 mln zł.

W ubiegłym miesiącu władze woj. podlaskiego poinformowały, że Komisja Europejska zgodziła się na przesunięcie części dotacji – 24,5 mln euro – w ramach budżetu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020 na działania związane z energetyką słoneczną.

Więcej o konkursach na unijne dofinansowanie na odnawialne źródła energii w woj. podlaskim w artykule: Więcej dotacji na fotowoltaikę i kolektory na Podlasiu.

gramwzielone.pl

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.