
MG chce obniżyć akcyzę za energię dla firm energochłonnych
{więcej}Zdaniem Ministerstwa Gospodarki, konsumujące najwięcej energii elektrycznej firmy powinny płacić niższą akcyzę. Na jej obniżenie nie chce się jednak zgodzić Ministerstwo Finansów.
{więcej}Zdaniem Ministerstwa Gospodarki, konsumujące najwięcej energii elektrycznej firmy powinny płacić niższą akcyzę. Na jej obniżenie nie chce się jednak zgodzić Ministerstwo Finansów.
{więcej}Dzisiaj Donald Tusk zapowiedział, że przygotowywane przez Komisję Europejską rekomendacje w sprawie nowej strategii w zakresie wspólnej polityki energetycznej powinny być zbieżne z pomysłami forsowanymi przez Polskę mającymi na celu powołanie unii energetycznej.
{więcej}Bazując na założeniu, że ciała martwych ptaków i nietoperzy (zarówno „świeże” jak i te będące w stanie rozkładu) posiadają temperaturę wyższą niż gleba i porastająca ją roślinność lub utwardzony grunt testujemy użycie kamer termowizyjnych do wykrywania martwych zwierząt – ofiar kolizji z turbinami wiatrowymi.
Nie lepiej jest w Europie. „Obyś żył w ciekawych czasach” to chińskie powiedzenie jak ulał pasuje do obecnej sytuacji na europejskim rynku energii – turbulencje polityczne, pat inwestycyjny, skomplikowane regulacje i chwiejne bezpieczeństwo energetyczne Europy.
{więcej}Na konferencji prasowej dzisiaj o godz. 12 tej, w siedzibie NFOŚiGW przy ul. Konstruktorskiej 3A w Warszawie omawiane będzie dofinansowanie planów gospodarki niskoemisyjnej dla gmin oraz ich związków.
{więcej}Dzięki nowelizacji specustawy terminalowej z 2009 r. w Polsce może powstać blisko 3,5 tys. km nowych gazociągów. Dziś zmianą prawa zajmie się Senat. W początkowym etapie gazoport będzie mógł przyjmować 5 mld metrów sześciennych gazu, czyli jedną trzecią polskiego zapotrzebowania...
{więcej}Jakie konsekwencje na prowadzone przeciwko Polsce postępowanie w sprawie zgodności systemu zielonych certyfikatów z zasadami pomocy publicznej może mieć przyjęcie przez Komisję Europejską nowych wytycznych w zakresie dopuszczalnych zasad wsparcia dla OZE – pisze ekspert rynku biogazowego Randy Mott.
{więcej}Zaproponowane w projekcie ustawy o odnawialnych źródłach energii zasady wsparcia dla polskiego rynku energii odnawialnej są w dużej mierze zgodne z wytycznymi Komisji Europejskiej, co może zwolnić Polskę z obowiązku notyfikacji ustawy w Brukseli i przyspieszyć jej wprowadzenie w życie...
{więcej}Dywidendę w wysokości złotego za akcję proponuje w tym roku zarząd Energi. Dziś o jej wypłacie zadecyduje Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy. Firma zapowiada, że w przyszłym roku podzieli się zyskami z akcjonariuszami w jeszcze większym stopniu...
{więcej}Po 40 miesiącach funkcjonowania Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju kończy pierwszą edycję Polskiego Programu Finansowania Zrównoważonej Energii PolSEFF. Od stycznia 2011 r. zrealizowano prawie 2000 projektów o łącznej wartości ponad 180 mln Euro...
http://www.agronews.com.pl/pl/32,85,16510,0,1,jakie_sa_mozliwosci_pozyskania_wsparcia_z_budzetu_panstwa_na_zakup_ziemi.html
{więcej}Inwestycje polskich grup energetycznych w bloki węglowe w Kozienicach, Opolu i Jaworznie mają być ratunkiem dla polskich kopalni. Jednak jak oceniają eksperci – to, że do nowych bloków energetycznych będzie dostarczany wyłącznie polski surowiec, może okazać się niewystarczające.
{więcej}W wywiadzie dla Polskiego Radia Maciej Sokołowski, ekspert z Instytutu Europa na Uniwersytecie w Bazylei, komentuje założenia polskiej polityki energetycznej.
{więcej}Podczas wywiadu dla TVP Info premier Donald Tusk był pytany m.in. o kwestię forsowanej przez Polskę koncepcji unii energetycznej i o związane z tym pomysłem krytyczne wypowiedzi unijnego komisarza ds. energii Guenthera Oettingera...
{więcej}W Kozienicach trwają intensywne prace przy budowie bloku energetycznego o mocy 1075 MW, który opalany będzie węglem kamiennym. Ta flagowa inwestycja grupy Enea, której CAPEX szacuje się na ponad 6 mld zł, jest obecnie największą tego typu budową w Europie.