
PGE chce zbudować trzy farmy wiatrowe
Polska Grupa Energetyczna ogłosiła przetarg na budowę trzech farm wiatrowych o łącznej mocy 90 MW. Farmy powstaną, jeśli wygrają aukcję. Ale najciekawsze jest to, że razem mają utworzyć „projekt klaster”.
Polska Grupa Energetyczna ogłosiła przetarg na budowę trzech farm wiatrowych o łącznej mocy 90 MW. Farmy powstaną, jeśli wygrają aukcję. Ale najciekawsze jest to, że razem mają utworzyć „projekt klaster”.
Zakup udziałów w firmie b.ventus to kolejna tegoroczna inwestycja E.ON w startup pracujący nad technologią bazującą na energii z wiatru. Niemiecki koncern energetyczny potwierdza tym samym coraz większe zaangażowanie w obszarze energetyki rozproszonej bazującej na źródłach odnawialnych.
Prezes URE Maciej Bando wyraził nadzieję podczas ubiegłotygodniowej debaty pod hasłem „Rynek energetyczny przyszłości”, zorganizowanej przez Executive Club, że polska energetyka będzie obszarem, w którym nie będą faworyzowane jakiekolwiek podmioty.
– Europejscy producenci autobusów, widząc ożywienie na rynku, dążą do jak najszybszego wypracowania wspólnego standardu ładowania pojazdów transportu publicznego. Ich majowa rekomendacja wskazuje na stosowanie pantografu odwróconego, montowanego po stronie infrastruktury do ładowania, a nie na dachu autobusu...
Podczas odbywającego się w ubiegłym tygodniu posiedzenia Rady ds. Środowiska (ENVI) unijni ministrowie środowiska przyjęli stanowisko w kwestii tzw. rozporządzenia ESR będącego kluczową regulacją w unijnym systemie handlu emisjami CO2...
Państwowy koncern energetyczny Energa informuje o kolejnym odpisie aktualizującym wartość aktywów w energetyce wiatrowej. To kolejny odpis w tym obszarze po wykonanym za ubiegły rok, którego wartość wyniosła ponad 0,5 mld zł.
Jak na razie rozwojowi energetyki rozproszonej, bazującej na małych źródłach OZE, nie sprzyja konstrukcja rynku energetycznego, którego obecny kształt nadal odzwierciedla głównie potrzeby dużej energetyki bazującej na scentralizowanym wytwarzaniu...
Brytyjski oddział niemieckiego koncernu energetycznego E.ON stoi za projektem ogromnego magazynu energii, który jest uruchamiany przy jednej z elektrociepłowni E.ON w pobliżu Sheffield...
{więcej}
Mijający 2017 rok firma Sharp może zaliczyć do wyjątkowo udanych, jeśli chodzi o dostawy swoich rozwiązań fotowoltaicznych na polski rynek. To na modułach polikrystalicznych Sharp NDRB275 wybudowano jedne z pierwszych farm fotowoltaicznych, które funkcjonują w ramach nowego systemu aukcyjnego.
Polski producent kolektorów słonecznych w technologii próżniowej, firma Makroterm, zaangażował się w rozwój tej technologii w Mołdawii. Dzięki temu w tym kraju została uruchomiona produkcja kolektorów próżniowych na licencji polskiego producenta.
Wiedeń rozbudowuje sieć stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Do roku 2020 ma stanąć w mieście tysiąc nowych ładowarek. Wykorzystywana w nich energia będzie pochodzić wyłącznie z odnawialnych źródeł energii.
Koncern paliwowy Royal Dutch Shell wykonuje kolejny krok na rynku elektrycznej mobilności, przejmując wywodzącą się z Holandii firmę NewMotion. Kwota przejęcia nie została upubliczniona.
Niepewność co do regulacji i dostępności systemu wsparcia, z którą mają do czynienia przedsiębiorcy działający na polskim rynku OZE, uderza w biznes rozwijany w naszym kraju przez portugalski koncern energetyczny EDPR...
EDP Renewables, światowy lider rynku energii odnawialnej i jeden z największych na świecie producentów energii wiatrowej, ogłosił zwycięzców drugiej, polskiej edycji konkursu University Challenge, skierowanego do studentów zgłaszających pomysły na innowacje mogące znaleźć zastosowanie w sektorze energetycznym.