wywiad z dr inż. Markiem Miarą (Fraunhofer ISE)
„Rozwój technologii pomp ciepła w oparciu o transfer wiedzy do przemysłu” – wywiad z dr inż. Markiem Miarą (Fraunhofer ISE)
„Rozwój technologii pomp ciepła w oparciu o transfer wiedzy do przemysłu” – wywiad z dr inż. Markiem Miarą (Fraunhofer ISE)
Dzisiaj minister rozwoju Mateusz Morawiecki zapewnił, że bateria co dziewiątego samochodu elektrycznego jeżdżącego po Europie będzie mogła pochodzić z Polski. Pomóc ma w tym inwestycja koreańskiego koncernu LG Chem realizowana pod Wrocławiem.
Chiński deweloper projektów fotowoltaicznych, ReneSola, poinformował przy okazji publikacji wyników za II kwartał 2017 r., o aktualnie rozwijanych projektach, realizowanych również w naszym kraju...
Straty w postaci niezapłaconych ceł wycenione na kilkadziesiąt milionów euro mają być efektem wykrytych przez niemieckie służby celne nielegalnych praktyk polegających na imporcie chińskich modułów fotowoltaicznych na teren Unii Europejskiej z pominięciem obowiązujących od kilku lat restrykcji celnych.
Mimo, że aktualny system rozliczeń energii oddawanej do sieci z mikroinstalacji prosumenckich obowiązuje już od ponad roku, nadal niejasnych dla użytkowników takich urządzeń pozostaje kilka kwestii...
W ramach umowy koalicyjnej nowego holenderskiego rządu, na którego czele stanie Mark Rutte, znalazł się zapis o zamknięciu do 2030 roku wszystkich elektrowni węglowych. Podobne cele przyjęło już kilka innych, czołowych gospodarek w Europie.
Projekt ogromnej morskiej farmy wiatrowej Trinton Knoll to jedna z kilku wielkich inwestycji offshore, które zostaną objęte wsparciem w ramach brytyjskiego systemu aukcyjnego...
Spółka MZK Zielona Góra wybrała Ekoenergetykę-Polska jako dostawcę infrastruktury ładowania do największego projektu elektryfikacji autobusów w Polsce, w ramach którego 60 proc. floty miasta, 47 autobusów, będzie pojazdami napędzanymi wyłącznie energią elektryczną...
Położona w powiecie gliwickim gmina Gierałtowice utworzyła klaster energii, w który zaangażowała się m.in. Jastrzębska Spółka Węglowa SA. Planowaną produkcję energii ze źródeł odnawialnych ma uzupełniać w tym przypadku kogeneracja z metanu odzyskiwanego z pobliskiej kopalni.
Polska prawdopodobnie dostanie zgodę na zwiększenie puli darmowych uprawnień do emisji dla energetyki z 40 do 60 proc. oraz obiecany wcześniej Fundusz Modernizacyjny. W sumie ok. 8-10 mld euro na inwestycje w sektor. Pytanie, czy będzie umiała je wydać.
Rząd wraca do pomysłu tzw. ustawy odorowej, która ma regulować zasady lokowania przedsięwzięć mogących powodować uciążliwości zapachowe. Regulacje zawarte w tej usatwie mogą wpłynąć na to, na jakich zasadach budowane będą m.in. biogazownie.
Dzisiaj w Warszawie odbywa się kolejna edycja konkursu EDPR University Challange, w którym portugalski potentat w dziedzinie odnawialnych źródeł energii, EDP Renewables, szuka innowacji w energetyce zgłaszanych przez polskich studentów...
{więcej}
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 15 września 2017 r. o zmianie ustawy – Prawo ochrony środowiska wprowadzającą zmiany w zasadach wyboru władz wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej...
Tak wynika z informacji przekazanych przez wiceministra energii Andrzeja Piotrowskiego w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” i taki może być efekt negocjacji na temat polskiej ustawy o rynku mocy prowadzonych z Komisją Europejską.