Kolejne miasto w Polsce kupuje autobusy elektryczne

Kolejne miasto w Polsce kupuje autobusy elektryczne
Solaris

Solaris poinformował o zdobyciu kolejnego kontraktu na dostawę autobusów elektrycznych, które tym razem trafią do Bolesławca na Dolnym Śląsku.

Dwa elektryczne autobusy Urbino 8,9 LE electric zostaną przekazane Miejskiemu Zarządowi Komunikacji w Bolesławcu w ciągu 11 miesięcy od podpisania umowy. Łączna wartość kontraktu obejmującego dostawy pojazdów wraz z dwiema ładowarkami stacjonarnymi oraz obsługą posprzedażową, wyniosła 4,8 mln zł.

Napęd autobusów stanowić będzie centralny silnik trakcyjny o mocy 160 kW. Energia niezbędna do jego napędzania będzie gromadzona w bateriach typu Solaris High Energy o całkowitej pojemności wynoszącej 160 kWh. Jej uzupełnianie odbywać się będzie poprzez złącze plug-in.

REKLAMA

Wraz z autobusami Solaris dostarczy również urządzenia służące uzupełnianiu energii. Jedna z dwóch zamówionych ładowarek zewnętrznych to ładowarka dwuzakresowa, która w zależności od potrzeb przewoźnika może umożliwiać równoczesne ładowanie dwóch autobusów z mocą 40 kW na każdy autobus lub jednego autobusu z mocą 80 kW.

REKLAMA

Jak wylicza producent autobusów z Bolechowa pod Poznaniem, Bolesławiec dołączy do grona 28 polskich miast, w których użytkowane są autobusy elektryczne marki Solaris.

Od premiery swojego pierwszego autobusu elektrycznego Solaris dostarczył lub zakontraktował u klientów z 18 państw blisko 900 autobusów na prąd, w tym ponad 350 sprzedano na rynku polskim.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.