Stacje ładowania Ekoenergetyki trafią do Rumunii

Stacje ładowania Ekoenergetyki trafią do Rumunii
Ekoenergetyka-Polska

Ekoenergetyka-Polska wyprodukuje stacje ładowania autobusów elektrycznych dla kolejnych miast. Dwadzieścia stacji trafi do Craiova w Rumunii, a cztery  w tym pantografowa stacja szybkiego ładowania  do Piły. Zielonogórska spółka realizuje kontrakty we współpracy z Solarisem.

Producent stacji ładowania z Zielonej Góry podkreśla, że Rumunia jest jednym z krajów Unii Europejskiej, który ma poważne problemy z zanieczyszczeniem powietrza, a dla największych miast nadrzędnym celem jest wprowadzanie do transportu publicznego floty autobusów niskoemisyjnych oraz stworzenie infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych.

Na elektryfikację transportu publicznego zdecydowała się Craiova, szóste co do wielkości miasto w Rumunii.

REKLAMA

Craiova zamówiła 16 zajezdniowych stacji ładowania o mocy 40 kW oraz cztery stacje szybkiego ładowania z pantografem odwróconym o mocy 300 kW.

Jedna z nich stanie na zajezdni, a trzy zostaną ulokowane na dwóch pętlach autobusowych na terenie miasta, aby w ciągu dnia szybko doładować baterie autobusów. W nocy ładowanie będzie odbywać się z kolei na zajezdni za pomocą 16 stacji typu plug-in.

REKLAMA

Solaris dostarczy natomiast do Craiova 16 autobusów przegubowych Urbino 18 electric. Z kolei 5 autobusów Urbino 12 electric trafi do Piły, gdzie Solaris wygrał kontrakt na dostawy autobusów z infrastrukturą ładowania.

Ekoenergetyka odpowiada za dostarczenie stacji zamówionych przez Miejski Zakład Komunikacji w Pile. To trzy zajezdniowe stacje ładowania o mocy wyjściowej 120 kW, umożliwiające również jednoczesne ładowanie dwóch autobusów mocą 60 kW oraz pantografowa stacja szybkiego ładowania o mocy 400 kW z dodatkowym systemem monitoringu wizyjnego.

Łączna wartość obu zamówień, które zdobyła firma z Zielonej Góry, wynosi ponad 6 mln zł.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.