Polenergia dostatrczy zieloną energię na stacje GreenWay

Polenergia dostatrczy zieloną energię na stacje GreenWay
GreenWay

Polenergia Sprzedaż dostarczy zieloną energię w standardzie Energia 2051 do obecnych oraz planowanych stacji ładowania pojazdów elektrycznych GreenWay Polska. Umowa między firmami będzie obowiązywać do 2023 r.

Polenergia Sprzedaż, spółka z grupy energetycznej Polenergia, w ramach standardu Energia 2051 oferuje klientom biznesowym oraz osobom prywatnym 100 proc. zielonej energii wytworzonej w każdej godzinie.

Kolejnym kontrahentem Polenergii w ramach oferty Energia 2051 będzie firma GreenWay Polska posiadająca w swojej sieci obecnie blisko 300 stacji ładowania pojazdów elektrycznych oraz oferująca kompleksową ofertę sprzedaży i zarządzania stacjami ładowania.

REKLAMA

GreenWay Polska jest częścią międzynarodowej grupy GreenWay, działającej w obszarze elektromobilności. Jest to najintensywniej rozwijająca się sieć ładowania samochodów elektrycznych w środkowym regionie Europy. Obecnie w sieci GreenWay znajduje się ponad 390 publicznych stacji ładowania, z czego w Polsce 279. Są to w znacznej większości stacje szybkiego ładowania o dużej mocy.

REKLAMA

Nawiązanie współpracy z GreenWay Polska to nie tylko transakcja biznesowa. To realna szansa na wspieranie rozwoju elektromobilności w Polsce oraz pokazanie użytkownikom samochodów elektrycznych zalet pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych. Naszym nadrzędnym celem jest udział w redukcji emisji CO2 i popularyzacja energii pochodzącej z OZE przy jednoczesnym zapewnieniu konkurencyjnych cen zielonej energii – mówi Marcin Frątczak, członek zarządu odpowiedzialny za sprzedaż do klientów biznesowych w Polenergii Sprzedaż.

Jak tłumaczy Polenergia, produkt o nazwie Energia 2051 zakłada, że dostawy energii wytworzonej w każdej godzinie z zeroemisyjnych źródeł będą musiały obowiązywać powszechnie w całej wspólnocie dopiero za 30 lat.

– Proces transformacji na energię pochodzącą w 100 proc.  ze źródeł odnawialnych był dla nas i dla naszych klientów zawsze kluczowy. Wierzymy, że jest to naturalny kierunek rozwoju elektromobilności i już w niedalekiej przyszłości wszystkie nasze stacje będą gwarantowały zieloną energię – mówi Rafał Czyżewski, prezes GreenWay Polska

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.