ME: współpraca z Chinami w zakresie elektrycznego transportu

ME: współpraca z Chinami w zakresie elektrycznego transportu
Fot. Ministerstwo Energii

Dzisiaj w siedzibie Ministerstwa Energii przedstawiciele polskiego i chińskiego rząd podpisali memorandum w sprawie współpracy mającej zaowocować wspólnymi projektami w obszarze elektrycznej motoryzacji.

Memorandum w imieniu Ministerstwa Energii podpisał minister energii Krzysztof Tchórzewski, a w imieniu Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych Chin Miao Wei.

REKLAMA

Jak zapewnia Ministerstwo Energii, podpisane dzisiaj porozumienie stwarza podstawy do współpracy w obszarze elektromobilności, m.in. w zakresie organizacji wizyt studyjnych, tworzenia platform współpracy pomiędzy firmami i instytutami badawczymi, a także ulepszania współpracy technologicznej obejmującej badania i rozwój. 

REKLAMA

Podpisane dzisiaj memorandum nadaje ramy współpracy pomiędzy naszymi krajami w tym obszarzeDostrzegamy ogromny potencjał współpracy z firmami chińskimi zarówno z sektora motoryzacyjnego, jak i firmami produkującymi baterie, magazyny energii oraz z całym sektorem ICT obsługującym sektor motoryzacyjny – komentuje minister Tchórzewski.

red. gramwzielone.pl