Dotacja na biogazownię w woj. warmińsko-mazurskim

Dotacja na biogazownię w woj. warmińsko-mazurskim
spd biogas press

{więcej}Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie dofinansuje budowę kolejnej biogazowni rolniczej zlokalizowanej na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. 

Jak poinformował WFOŚiGW w Olsztynie, umowa na dofinansowanie budowy biogazowni, która powstanie w miejscowości Perkunowo (gmina Giżycko), została podpisana 20 grudnia, a inwestycja ta będzie już 7 biogazownią rolniczą w województwie warmińsko-mazurskim. Uruchomienie biogazowni przewidziane jest na koniec 2013 roku. 

REKLAMA

Beneficjentem dotacji jest Przedsiębiorstwo Rolne Perkun. Moc biogazowni w Perkunowie wyniesie 0,49 MW, a do produkcji biogazu będzie wykorzystywany substrat w postaci kiszonki z kukurydzy, gnojowicy, obornika i wywaru gorzelnianego.

REKLAMA

WFOŚiGW w Olsztynie dofinansowuje budowę biogazowni rolniczych w woj. warmińsko-mazurskim korzystając ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. Do tej pory na dotacje do budowy biogazowni rolniczych Fundusz wydał 65 mln zł, które wsparły inwestycje biogazowe realizowane w miejscowościach: Głąbowo (gm. Ryn), Sławkowo (gm. Kętrzyn), Brzeźnica (gm. Srokowo), Boleszyn (gm. Grodziczno), Upałty Małe (gm. Giżycko), Bykowo (gm. Korsze) – a także Perkunowo (gm. Giżycko). 
gramwzielone.pl