Pompy ciepła z najlepszym wsparciem technicznym na rynku?

Pompy ciepła z najlepszym wsparciem technicznym na rynku?

Czy warto zainwestować w pompy alpha innotec? Przyglądamy się urządzeniom, których producent deklaruje najlepsze wsparcie techniczne na rynku pomp ciepła. W październiku tego roku współpracę z alpha innotec rozpoczął polski dystrybutor urządzeń dla fotowoltaiki Bruk-Bet PV. Do oferty trafiły pompy ciepła serii alira LWD, które wyróżniają się wysoką jakością, wydajnością i rozbudowanym systemem wsparcia technicznego. Pompy alpha innotec działają w oparciu o czynnik R290 a ich parametry spełniają rządowe wymogi związane z dotacjami.

Zainteresowanie pompami ciepła dynamicznie wzrosło po informacjach związanych z ograniczeniem dotacji na instalacje fotowoltaiczne oraz zapowiedziami rządowych dopłat do zakupu tych urządzeń grzewczych. Prosumenci masowo zaczęli dopytywać o pompy ciepła a firmy instalacyjne otrzymują dziesiątki ofert od producentów i dystrybutorów tych urządzeń.

Na produkt premium, jakim są pompy ciepła alpha innotec, postawiła firma Bruk-Bet PV – dystrybutor urządzeń dla fotowoltaiki, oferujący również carporty, ładowarki samochodowe czy magazyny energii. Dzięki tej współpracy, Bruk-Bet PV proponuje instalatorom fotowoltaiki rozszerzenie oferowanych usług o montaż pomp ciepła i wraz z alpha innotec organizuje m.in. rozbudowane szkolenia praktyczne oraz webinaria. Ofertę szkoleniową znajdziesz tutaj: https://akademiafotowoltaiczna.pl/

REKLAMA

Producent z wieloletnim doświadczeniem

Alpha innotec już od ponad 20 lat specjalizuje się w pompach ciepła i jest w grupie największych europejskich producentów tego typu urządzeń. Siedziba alpha innotec, z nowoczesnym centrum badawczo-rozwojowym, znajduje się w Bawarii. Opierając się na długoletnim doświadczeniu oraz priorytecie poprawnego doboru czy montażu urządzeń – niemiecki producent prowadzi autoryzowaną sieć przeszkolonych instalatorów i starannie dobiera partnerów. Niemal od początku działalności Przedsiębiorstwo “Hydro-Tech” Konin jest wyłącznym przedstawicielem marki alpha innotec w Polsce. Bruk-Bet PV z kolei jest pierwszym w Polsce dystrybutorem, z którym alpha innotec podjęła współpracę.

Najpopularniejszym i flagowym produktem niemieckiego producenta jest powietrzna pompa ciepła z serii alira LWD, działająca w oparciu o naturalny czynnik chłodniczy R290, czyli propan. Ten czynnik obiegowy stosowany jest przez producenta od początku działalności, co umacnia pozycję produktów na rynku szczególnie pod kątem doświadczenia i efektywności zastosowania tego rozwiązania.

Dlaczego propan?

W dostępnych na rynku pompach ciepła stosowane są także tak zwane F-gazy, które charakteryzują się wysokim potencjałem tworzenia efektu cieplarnianego. Prawo europejskie zakłada stopniowe ograniczanie ich stosowania. Naturalny czynnik chłodniczy R290 (propan), o ponadprzeciętnych właściwościach termodynamicznych, to najbardziej przyszłościowe rozwiązanie, jeżeli chodzi o powietrzne pompy ciepła. Poza czynnikami ekologicznymi wśród jego zalet wymienia się m.in. bardzo dobre utrzymanie mocy pompy w niskich temperaturach na zewnątrz przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej sprawności czy zwolnienie z obowiązku wykonywania okresowych prób szczelności.

Budowa i zarządzanie

Pompy ciepła alpha innotec to głównie monobloki, przez co urządzenia są kompaktowe i łatwiejsze w montażu. Monobloki LWD mogą być montowane w połączeniu z modułem hydraulicznym (HMD). Taki zestaw pozwala na indywidualny dobór wyposażenia dodatkowego, jak przykładowo zasobniki wody użytkowej o różnych wielkościach. Druga opcja to montaż z wieżą hydrauliczną (HTD), która posiada wbudowany zasobnik c.w.u. o pojemności 180 litrów.

Urządzenia te cechują się także wysoką odpornością na ciężkie warunki zewnętrzne czy cichą pracą. Mogą być wykorzystywane zarówno w nowych, jak i zmodernizowanych budynkach.

Za niemieckim producentem przemawiają również dodatkowe funkcjonalności dla klienta końcowego. Chodzi o darmowe sterowanie urządzeniem z dowolnego miejsca na świecie. Umożliwiają to usługi, takie jak alpha web czy alpha control.

REKLAMA


Pełne wsparcie techniczne producenta

Alpha innotec zdecydowanie wyróżnia się na rynku dedykowaną opieką serwisową. Dobór, zakup i montaż urządzenia stoją w rękach instalatorów zewnętrznych, jednak samo pierwsze uruchomienie wiąże się z przyjazdem autoryzowanych przez producenta specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Na miejscu weryfikowana jest poprawność wykonania instalacji. Producent zapewnia, że posiada najlepsze wsparcie techniczne dostępne na rynku pomp ciepła.

Praktyczne szkolenia z pomp ciepła

Jednym z priorytetów Bruk-Bet PV oraz alpha innotec jest promowanie dobrych praktyk. Dzięki tej współpracy pierwsi instalatorzy fotowoltaiki przeszli praktyczne, dwudniowe szkolenia w Tarnowie, podczas których omówiono między innymi metody doboru powietrznych pomp ciepła, schematy hydrauliczne, program doborowy alpha check, ale też montaż pomp ciepła czy niezbędną dokumentację.

SPRAWDŹ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA Z POMP CIEPŁA ALPHA INNOTEC:

 

Pompy ciepła dostępne od ręki

W ostatnim czasie coraz częściej pojawiają się informacje o utrudnionej dostępności powietrznych pomp ciepła. Problem ten nie dotyczy pomp marki alpha innotec – modele serii LWD typu on/off dostępne są od ręki w Bruk-Bet PV, przy czym oferta polskiego dystrybutora stale się powiększa. W tym momencie, w ofercie Bruk-Bet PV, znajdziemy:

 • Pompy ciepła w pakiecie z modułem hydraulicznym:
  • LWD 50A-HMD 1
  • LWD 70A-HMD 1
  • LWD 90A-HMD 1
 • Pompy ciepła w pakiecie z wieżą hydrauliczną (wbudowany zasobnik c.w.u.):
  • LWD 50A-HTD
  • LWD 70A-HTD
  • LWD 90A-HTD
 • Pompy ciepła z rewersem (chłodzenie aktywne) w pakiecie z modułem hydraulicznym:
  • LWD 50A/RX-HMD 1R
  • LWD 70A/RX-HMD 1R

A cena?

Pompa powietrzna w tym momencie niewiele odbiega cenowo od kotłów peletowych a jest bardziej efektywna. Co do kosztów, różnią się one w zależności od wybranych parametrów pompy, akcesoriów, sposobu montażu czy oczywiście samej charakterystyki budynku. Firmy instalacyjne mogą sprawdzić cenę powietrznych pomp ciepła alpha innotec poprzez Platformę Sprzedażową Bruk-Bet PV – https://b2b.bbpv.pl/

 

artykuł sponsorowany