Dlaczego pompy ciepła to inwestycja w przyszłość?

Dlaczego pompy ciepła to inwestycja w przyszłość?
Clivet

Nie od dziś wiemy, jak ważne w XXI wieku są odnawialne źródła energii, które na każdym kroku proponują rozwiązania dopasowane do stylu życia i zapotrzebowania. To samo możemy powiedzieć o cieple w domu – stawiamy na różne systemy, tak aby spełnić nasze najważniejsze potrzeby.

Pompy ciepła to najbardziej wydajne i bezpieczne źródło ogrzewania dla domu. Obok ogrzewania gazowego czy tradycyjnego opalania węglem pompa zyskuje na wydajności, bardziej opłaca się finansowo oraz – co najważniejsze – jest bardziej ekologicznym rozwiązaniem. Pompa ciepła monoblok od Clivet bardzo dobrze nadaje się do naszego klimatu, doskonale sprawdza się w najzimniejszych okresach –  zapewnia ciepło nawet wtedy, gdy temperatura spada do -25°C stopni zimą.

Pompa ta jest też w pełni bezpieczna. Do jej funkcjonowania użyty został czynnik R32 – jednolity czynnik najnowszej generacji.

REKLAMA

Clivet

Pompy ciepła od Clivet są proste w montażu, ale tez bardzo wygodne w użytkowaniu. Dzięki mobilnej aplikacji sterowanie temperaturą oraz pracą urządzenia nie stanowi problemu. Istotnym faktem dla użytkownika jest też długotrwale funkcjonowanie „serca” naszej pompy – sprężarki. Przy odpowiednim doborze sprężarka powinna działać przynajmniej 15 lat, co gwarantuje bezproblemowe użytkowanie.

A co z brakiem zasilania?

Hybrydowy system fotowoltaiczny wzbogacony o pompę ciepła daje nam niezależność cieplną i energetyczną. Wystarczy instalacja hybrydowa z odpowiednio dobranym magazynem energii – w przypadku przerwy w dostawach prądu akumulator oraz hybrydowy falownik podtrzymują działanie pompy dzięki zasilaniu awaryjnemu.  

REKLAMA

Clivet

Europejski producent gwarancją jakości

Włoska jakość i doświadczenie na rynku europejskim świadczy o niezawodności i innowacyjności wprowadzanych przez firmę rozwiązań. Wieloletnie badania oraz udoskonalenia produktów Clivet znacząco wpłynęły na renomę marki oraz jej członkostwo w Grupie Midea.

Zapraszamy do kontaktu z Brand Managerem Clivet.

Karol Gruszecki

Email: k.gruszecki@elitsa.pl


artykuł sponsorowany