"RZ": rekordowa liczba zmieniających dostawcę energii

"RZ": rekordowa liczba zmieniających dostawcę energii
GenBug, flickr cc

Jak informuje „Rzeczpospolita”, rośnie liczba odbiorców, którzy decydują się na zmianę dostawcy energii elektrycznej. Ten trend jest widoczny zwłaszcza w grupie gospodarstw domowych, a w mniejszym stopniu także w przypadku firm. 

„RZ” podaje, powołując się na dane Urzędu Regulacji Energetyki, że w pierwszych czterech miesiącach tego roku sprzedawcę energii zmieniło 50 tys. gospodarstw domowych i 17 tys. firm – co oznacza wzrost odpowiednio o 37% i 18,5% w stosunku do ostatnich miesięcy 2013 r. 

Zdaniem „Rzeczpospolitej”,wzrost liczby odbiorców zmieniających dostawcę energii to efekt coraz większej konkurencji obserwowanej wśród sprzedawców zabiegających o nowych klientów. 

REKLAMA
REKLAMA

Obecnie liczba gospodarstw domowych, które zmieniły dotychczas sprzedawcę energii, wynosi już ponad 185 tys., podczas, gdy na koniec 2012 r. było to ponad 76 tys., a rok później – ponad 135 tys. 

W przypadku klientów firmowych z grup taryfowych A, B i C, liczba odbiorców, którzy dotychczas zmienili sprzedawcę energii, wynosi już ponad 109 tys., podczas gdy na koniec 2012 r. było to ponad 65 tys., a na koniec 2013 r. – 92,6 tys. 

gramwzielone.pl / za „Rzeczpospolita”