Nowa oferta Columbusa na pompy ciepła

Nowa oferta Columbusa na pompy ciepła
Columbus Energy

Columbus Energy wprowadza na rynek autorskie pompy ciepła, które mają współpracować z domowym systemem zarządzania energią. Spółka oferuje 5-letnią gwarancję, która obejmie nie tylko samo urządzenie, ale także cały system grzewczy.

Pompa ciepła Columbus Pro jest dostępna w sprzedaży od końca marca. Spółka zapewnia, że jej parametry zostały dostosowane do realnego zapotrzebowania energetycznego w polskich domach, co zapewnia bardzo wysoką energooszczędność, klasy A+++. Urządzenie wykorzystuje technologię inwerterową oraz EVI, które mają zapewniać wyższą sprawność przy niskiej temperaturze.

W pompach Columbus PRO zastosowano czynniki chłodnicze R32 i R290, dzięki którym urządzenia mają spełniać odpowiednie normy środowiskowe.

REKLAMA

Zakres gwarancji

Udzielana gwarancja ma sprawić, że w przypadku awarii klient nie będzie musiał szukać serwisu pompy w Polsce lub u zagranicznego producenta, a całą obsługę serwisową ma zapewniać Columbus. W ramach gwarancji co roku ma być dokonywany przegląd instalacji.

Jak wskazuje Marek Król, ekspert ds. OZE w Columbus Energy, wybór pompy ciepła często mylnie sprowadza się do samej jednostki zewnętrznej. W rzeczywistości jest to tylko część całej instalacji, która obejmuje również m.in.: zbiornik CWU, zbiornik buforowy, zawory, grzałki, pompy obiegowe do CO, separator zanieczyszczeń, izolację termiczną, armaturę, zewnętrzne moduły do nadzoru serwisowego oraz zabezpieczenia.

REKLAMA

Dopiero odpowiedni dobór mocy, jakość komponentów całego systemu i profesjonalny montaż gwarantują komfortowe i bezobsługowe korzystanie z pompy ciepła na długie lata. Dlatego przyłożyliśmy szczególną wagę do konfiguracji całej instalacji pompy ciepła Columbus PRO i doboru najlepszych komponentów. Dzięki temu możemy zaoferować naszym klientom 5-letnią Gwarancję Totalną, z serwisem door-to-door, która obejmuje nie tylko jednostkę zewnętrzną, ale całość instalacji znajdującej się wewnątrz domu – komentuje Marek Król.

Urządzenie kompatybilne z systemem zarządzania

Kolejną cechą nowego produktu, na którą zwraca uwagę Columbus, ma być dostosowanie urządzenia do współpracy z systemem zarządzania energią PowerHouse. Jest to zestaw inteligentnych termostatów komunikujących się z aplikacją poprzez zewnętrzny moduł podłączony do pompy ciepła i Wi-Fi.

Columbus zapewnia, że dzięki możliwościom sterownika zużycie energii przez pompę ciepła można obniżyć nawet o ponad 40 proc. Aplikacja PowerHouse umożliwia też ustawienie określonej temperatury w każdym pomieszczeniu oraz zarządzanie temperaturą wody i powietrza wewnątrz domu, tak aby ich ogrzanie wykorzystywało jak najmniej energii. Dodatkowo system ma analizować wszelkie straty ciepła w domu i na tej podstawie proponować optymalną temperaturę dla danego pomieszczenia.

Do tej pory Columbus Energy zainstalował u swoich klientów pompy ciepła o łącznej mocy 33,34 MW. Wyłącznie w ubiegłym roku spółka zainstalowała 1309 takich urządzeń.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.