Ile więcej za energię w 2012 roku?

Ile więcej za energię w 2012 roku?
taberandrew, flickr cc.by.2.0

Jest coraz bardziej pewne, że Urząd Regulacji Energetyki ograniczy planowane podwyżki cen energii elektrycznej na 2012 rok w stosunku do planów taryfowych przedstawionych przez dystrybutorów energii.

Dystrybutorzy energii wcześniej domagali się, aby Urząd Regulacji Energetyki podniósł ceny energii elektrycznej dla gospodarstw domowych o 6,4 – 10,5%, tłumacząc, że przy obecnych cenach sprzedaż energii gospodarstwom domowym jest nierentowna. Później jednak, na skutek interwencji URE, zmodyfikowali swoje plany taryfowe, korygując w dół planowane podwyżki.

REKLAMA

Plany taryfowe firm energetycznych na kolejny rok muszą zostać zatwierdzone prze URE. Jak wynika z ostatnich wypowiedzi przedstawicieli Urzędu, URE dąży do maksymanego ograniczenia podwyżek cen energii na 2012 r.

REKLAMA

Jak powiedział wczoraj Marek Woszczyk, prezes URE, podwyżka cen energii elektrycznej dla gospodarstw domowych w przyszłym roku powinna być jednocyfrowa i zbliżona do wskaźnika inflacji. Zdaniem Woszczyka, wzrost cen prądu w 2012 r. nie przekroczy 6%.

red. gramwzielone.pl