Ile dotacji na kolektory rozdał już NFOŚiGW?

Ile dotacji na kolektory rozdał już NFOŚiGW?
foto: Conergy, ESTIF

Ile środków przyznano już beneficjentom, którzy do tej pory skorzystali z programu dopłat do montażu kolektorów słonecznych z NFOŚiGW? {więcej}

W Polsce kolektory słoneczne stają się coraz bardziej popularne. Za sprawą dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na kupno zestawu solarnego, moda na to alternatywne źródło energii jest odnotowywana we wszystkich województwach naszego kraju.

Powszechność kolektorów słonecznych, służących do podgrzewania ciepłej wody użytkowej i wspomagania układu centralnego ogrzewania, jest coraz większa. Dowodzą temu wyniki opublikowane na stronie internetowej NFOŚiGW. Zgodnie z przyjętym budżetem Programu na lata 2010-2011 zaplanowano do wypłaty 85,7 mln zł. Dotychczas wykorzystano 85% tej kwoty – łącznie 72,7 mln zł.

REKLAMA
REKLAMA

Spora część budżetu NFOŚiGW została przeznaczna na dofinanowanie kolektorów HOVEN. Firma ta bowiem zainstalowała w tym roku aż 1000 zestawów solarnych i twierdzi, że wynik ten nie jest ostateczny. HOVEN cieszy się popularnością wśród klientów zlokalizowanych na terenie całej Polski, dzięki kompleksowej usłudze jaką świadczy: od audytu, przez pozyskanie dofinasowania z NFOŚiGW, aż po sprzedaż i instalację wysokiej jakości kolektorów.


Sprawdź, ile wniosków o dofinansowanie do montażu kolektorów słonecznych z NFOŚiGW, złożono w poszczególnych miesiącach od momentu uruchomienia programu, w okresie wrzesień 2010 – październik 2011, dzisiaj na portalu Heliosfera.pl w artykule: Jak rozwija się program 45% dopłat do montażu solarów z NFOŚiGW?