URE zatwierdził taryfy za dystrybucję energii dla klientów Taurona, Enei, RWE Stoen i Energi na 2013 r.

URE zatwierdził taryfy za dystrybucję energii dla klientów Taurona, Enei, RWE Stoen i Energi na 2013 r.
Satoru Kikuchi, flickr cc-by-2.0

{więcej}Wczoraj prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził taryfy dystrybucyjne za energię elektryczną, które będą obowiązywać w 2013 roku. Wiadomo, o ile więcej za dystrybucję energii w przyszłym roku zapłacą klienci firm RWE Stoen Operator, Energa Operator, Enea Operator i Tauron Dystrybucja. Do rozstrzygnięcia został jeszcze wniosek PGE. 

Zmiana cen dystrybucji, o jaką wnioskowały wyżej wymienione firmy, wahała się – w porównaniu do cen na 2012 rok – od -1% do 4,6%.

REKLAMA

Zgodnie z taryfami dystrybucyjnymi na 2013 rok zatwierdzonymi wczoraj przez URE, największy wzrost ceny zanotują gospodarstwa domowe z grupy G będące klientami firmy Energa Operator – dla nich cena dystrybucji energii wzrośnie w porównaniu do obecnej taryfy o 3,4%, a dla pozostałych grup taryfowych wzrost wyniesie średnio 3%. W przypadku spółki Enea Operator, cena dystrybucji energii w 2013 roku wzrośnie średnio o 1,1%, a dla grupy G – o 1%. 

REKLAMA

Zgodnie z nowymi taryfami, gospodarstwa domowe będące klientami RWE Stoen Operator i Tauron Dystrybucja w przyszłym roku zapłacą za dystrybycję energii mniej. W przypadku pierwszej z wyżej wymienionych firm cena dystrybucji energii spadnie w 2013 roku w przypadku grupy G o 1%, a w przypadku Taurona – o 0,6%. W sumie taryfa dystrybucyjna dla wszystkich grup potanieje średnio o 1,7% w przypadku RWE Stoen Operator i o 0,8% – w przypadku zakupu od Tauron Dystrybucja. 
gramwzielone.pl