Kalkulator energetyczny. Zobacz, ile energii zaoszczędzisz wyłączając po pracy komputer

Kalkulator energetyczny. Zobacz, ile energii zaoszczędzisz wyłączając po pracy komputer
ansik, flickr cc-by-2.0

{więcej}RWE przygotowało specjalny kalkulator energetyczny, który pozwala w praktyczny sposób sprawdzić, ile zbędnej energii zużywamy w ciągu roku. Spółka ogłasza również konkurs na najlepsze porady zachęcające do oszczędzania energii w firmie.

Jest to kolejna odsłona programu edukacyjnego RWE przebiegającego pod hasłem „5 minut zabawy i 365 dni oszczędności” najzabawniejsze szkolenia świata z oszczędzania energii. Program jest częścią długofalowej kampanii społecznej „Świadoma Energia”. Nowa inicjatywa nawiązuje do Dnia Oszczędzania Energii, który obchodzony był na świecie 15 lutego.

„Wiemy, w jaki sposób oszczędzać energię – zwłaszcza w domu, jednak nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, ile energii jesteśmy w stanie oszczędzić w swoim miejscu pracy. Zapalona lampka stand-by w monitorze, nie wyłączony na noc laptop czy zbędne oświetlenie to w skali roku znaczące marnotrawstwo” – powiedziała Iwona Jarzębska, Dyrektor Marketingu i Komunikacji w RWE Polska .

REKLAMA

Dzień Oszczędzania Energii zachęca do podejmowania różnego rodzaju inicjatyw proekologicznych. W tym roku RWE wystartowało z aplikacją i konkursem skierowanym do pracowników firm z sektora MŚP.

REKLAMA

„RWE przygotowało wyjątkowy kalkulator, który przelicza KWh na prostsze do wyobrażenia jednostki energii, czyli  słodycze. Dodatkowo w naszym konkursie za najlepsze porady dotyczące oszczędzania energii w miejscu pracy przewidujemy przekazanie dla pracowników słodkiego upominku”  – dodaje Iwona Jarzębska, Dyrektor Marketingu i Komunikacji w RWE Polska.

Kalkulator energetyczny przygotowany przez RWE działa w następujący sposób: należy wybrać jeden z najczęściej wykorzystywanych sprzętów biurowych, jak np. monitor, drukarka, laptop, czajnik czy rzutnik i wskazać ile urządzeń znajduje się w firmie. Aplikacja sama przeliczy jaką ilość energii elektrycznej można zaoszczędzić w ciągu roku efektywnie z nich korzystając, a wynik przedstawiony zostaje poprzez liczbę pączków, cukierków czy owoców, których wartość odpowiada ilości zmarnowanej energii.

Dodatkowym motywatorem do oszczędzania energii w biurze jest konkurs, w którym  pięć razy w tygodniu można wygrać dla swojej firmy „bombę energetyczną” w postaci słodyczy. Wystarczy stworzyć poradę zachęcającą do oszczędzania prądu i zebrać dla niej jak najwięcej głosów internautów. RWE przewiduje również nagrodę Grand Prix przyznaną dla najlepszej porady ze wszystkich tygodni. Konkurs trwa od 18.02 do 14.04.2013.

Promowaniu zasad racjonalnego wykorzystania energii poświęcony jest program edukacyjny RWE „5 minut zabawy i 365 dni oszczędności” – najzabawniejsze szkolenia świata z oszczędzania energii, czyli najnowsza odsłona kampanii społecznej „Świadoma Energia”. Multimedialne materiały i interaktywne narzędzia, w tym gra dedykowana firmom, pomagają przedsiębiorcom w edukacji pracowników w tym zakresie.

Więcej informacji o nowej funkcjonalności jakim jest kalkulator oraz zasadach konkursu można znaleźć na stronie www.rwe.pl/oszczedzam
materiał prasowy