Milionowa instalacja PV w Niemczech

Milionowa instalacja PV w Niemczech
OhWeh, wikimedia cc-by-2.0

Tylko w ciągu ostatniej dekady w Niemczech zainstalowano milion systemów fotowoltaicznych. {więcej}

Niemieckie Stowarzyszenie Przemysłu Solarnego (BSW-Solar) poinformowało o zgłoszeniu milionowej instalacji PV w Niemczech. Milionowy system fotowoltaiczny został zamontowany w berlińskim Instytucie Sportu.

Mimo stopniowego ograniczania przez rząd w Berlinie dopłat do produkcji energii za pomocą modułów fotowoltaicznych, popularność fotowoltaiki za naszą zachodnią granicą nie słabnie, a niższe dopłaty do produkcji energii słonecznej są kompensowane przez rozwój technologii fotowoltaicznych, a także przez dynamiczny spadek ich cen.

REKLAMA
REKLAMA

– Już w najbliższej przyszłości produkcja prądu z wykorzystaniem fotowoltaiki będzie jedną z najbardziej dostępnych form produkcji energii – komentuje Gunther Cramer, szef BSW-Solar.

Według BSW-Solar, w tym roku w Niemczech przybędzie ok. 5 GW nowych instalacji fotowoltaicznych, co sprawi, że całkowity potencjał PV w Niemczech wzrośnie do 22 GW. Obecnie fotowoltaika w Niemczech odpowiada już za 3% całkowitej produkcji energii elektrycznej. Zdaniem BSW-Solar, w roku 2020 udział ten wzrośnie do 10%.

Czytaj o najnowszych redukcjach dopłat dla fotowoltaiki w Niemczech na Gramwzielone.pl w artykule: Niemcy tną feed-in tariffs na fotowoltaikę.