Energa zapewnia o rentowności swoich projektów fotowoltaicznych

Energa zapewnia o rentowności swoich projektów fotowoltaicznych
foto: Energa press

{więcej}Energa przedstawiła aktualne plany inwestycyjne. Wśród realizowanych projektów są dwie farmy fotowoltaicznych, których docelowa moc może wynieść w sumie ok. 6 MW. Jak powiedział prezes Energi, realizowane przez nią inwestycje w PV będą rentowne, a wraz z dalszym spadkiem kosztów technologii PV może stać się „bardzo efektywną ekonomicznie technologią”. 

Energa planuje budowę farmy fotowoltaicznej o mocy 3,7-4 MW w Czernikowie, która będzie realizowana w ramach projektu Smart Toruń, oraz farmy fotowoltaicznej w Gdańsku, której moc planuje się na ok. 1,6-2 MW. Projekt w Czernikowie jest realizowany przez należącą do Energi spółkę Energa Hydro Sp. z o.o., natomiast projekt w Gdańsku – przez CCGT Gdańsk. W obu przypadkach spółki Energi prowadzą postępowania przetargowe mające na celu wyłonienie wykonawców. 

REKLAMA

– Obydwa projekty będą dla nas rentowne dzięki uzyskaniu wsparcia finansowego. To nie są duże projekty. Nie traktujemy ich jednak jak pilotażu – one będą produkowały energię. Jeśli się okaże, że spadkowy trend cen inwestycyjnych będzie kontynuowany, to jesteśmy przekonani, że to będzie bardzo efektywna ekonomicznie technologia – portal wnp.pl cytuje Mirosława Bielińskiego, prezesa zarządu Energi. 

REKLAMA

gramwzielone.pl