Zdalny monitoring instalacji fotowoltaicznych SolaX Cloud

Zdalny monitoring instalacji fotowoltaicznych SolaX Cloud
FlexiPower

Falowniki SolaX Power wyróżnia wysoka sprawność, łatwość instalacji i obsługi oraz wyższy zakres i wydajność regulatorów MPPT, co przekłada się na większą efektywność instalacji fotowoltaicznej. Dodatkowym atutem jest możliwość zdalnego monitoringu falownika. Dzięki modułowi WiFi można śledzić działanie systemu pv z dowolnego miejsca.

Monitoring pracy instalacji w czasie rzeczywistym

Falowniki SolaX Power pozwalają na monitorowanie pracy instalacji z dowolnego miejsca w czasie rzeczywistym. Jest to możliwe dzięki dodatkowemu modułowi WiFi zapewniającemu bezprzewodową komunikację. To świetny sposób na kontrolowanie ilości wyprodukowanej energii elektrycznej i monitoring oszczędności.

REKLAMA

Szybka instalacja

Moduł WiFi dedykowany inwerterom SolaX Power jest urządzeniem typu „plug&play”, co czyni go bardzo łatwym w podłączeniu.

 Moduł umożliwia monitorowanie pracy falownika na ekranie komputera i smartfona. Jest to nie tylko ciekawe rozwiązanie dla właścicieli systemów fotowoltaicznych, ale również ogromne ułatwienie dla instalatorów i serwisantów, którzy z dowolnego miejsca mają dostęp do najważniejszych parametrów instalacji klientów  mówi Mateusz Rogoziński, kierownik ds. technicznych i serwisu w FlexiPower Group.

– Dla nowych klientów, którzy do końca kwietnia zamówią u nas inwertery SolaX Power, mamy ciekawą propozycję. Na hasło „SOLAX WIFI” otrzymają od nas dodatkowe 5% rabatu – dodaje.

Dane aktualne i historyczne

Monitoring WiFi sprawdzi się zarówno w przypadku niewielkich instalacji domowych, jak i dużych systemów pv dla biznesu. Scentralizowane zarządzanie i monitorowanie instalacji oszczędzają czas
i pieniądze.

Do śledzenia pracy inwerterów SolaX Power powstała specjalna aplikacja SolaX Cloud, która pozwala na monitorowanie w dowolnym momencie stanu urządzenia, wydajności instalacji oraz zużycia energii za pomocą analizy danych w chmurze.

REKLAMA

Dzięki SolaX Cloud w każdej chwili można przeglądać kluczowe i aktualne dane. Użytkownik ma możliwość sprawdzenia informacji o napięciu, częstotliwości, poziomie naładowania baterii oraz wgląd do danych historycznych.

Wszystkie informacje w jednym miejscu

Rozwiązanie od SolaX Power usprawnia także pracę instalatorów, którzy mogą sprawdzić nie tylko dane użytkowników, listę falowników i status autoryzacji, ale także dane konta, w tym osobę kontaktową, adres, datę uruchomienia systemu, moc znamionową oraz informacje dotyczące wydajności w danym dniu i wydajności ogółem.

SolaX Cloud pozwala kontrolować systemy pv za pośrednictwem chmury i zdalnie przeprowadzać konserwację oraz aktualizacje falowników z dowolnego miejsca na świecie.

Raporty e-mail

Dodatkową zaletą monitoringu WiFi falowników jest raportowanie za pomocą wiadomości e-mail. Inteligentny system SolaX wykrywa usterki i wysyła szczegółowe raporty dotyczące statusu instalacji na wskazany adres mailowy

FlexiPower Group jest autoryzowanym dystrybutorem falowników marki SolaX Power w Polsce.

Więcej informacji o falownikach SolaX Power dostępnych jest na stronie internetowej: www.flexipowergroup.pl/produkty-pv/falowniki-solax-power/

artykuł sponsorowany