Enea przyłącza mikroinstalacje w ustawowym terminie

Enea przyłącza mikroinstalacje w ustawowym terminie
Enea

Taką informację przekazał portalowi Gramwzielone.pl operator sieci dystrybucyjnej. – Pomimo sytuacji kryzysowej, jaka obecnie występuje w naszym kraju, Enea Operator wydaje i realizuje wnioski o przyłączenie do sieci w terminach ustawowych. Dotyczy to również przyłączania odnawialnych źródeł energii oraz mikroinstalacji. Informacje o opóźnieniach z winy spółki nie są prawdziwe informuje rzecznik Enei Operator.

Rzecznik spółki Mateusz Gościniak zaznacza, że już w połowie marca Enea Operator dostosowała swoje działania w zakresie wydawania technicznych warunków przyłączenia do zaleceń administracji państwowej dotyczących przeciwdziałania rozprzestrzeniania się koronawirusa i zorganizowała dla tego obszaru biznesowego pracę rotacyjną i zdalną.

– Spółka wprowadziła szereg ułatwień dla klientów, a jednym z najważniejszych było dopuszczenie rozpatrywania wniosków składanych w formie elektronicznej – informuje Mateusz Gościniak.

REKLAMA

– Enea Operator wprowadziła szereg ważnych i bezprecedensowych w historii działania spółki rozwiązań profilaktycznych, starając się zminimalizować przy tym wszelkie niedogodności dla klientów. Najlepszym dowodem na to, że udało się to osiągnąć w procesach przyłączania mikroinstalacji jest fakt, że liczba procedowanych zgłoszeń utrzymuje się cały czas na poziomie sprzed stanu epidemii. Enea Operator realizuje je w ustawowym terminie 30 dni – dodaje.

REKLAMA

Rzecznik spółki zaznacza, że w przypadku wymiany układów pomiarowych dla mikroinstalacji, gdy liczniki znajdują się wewnątrz w domach, to jedynym przypadkiem, gdy spółka nie realizuje wymiany licznika, jest fakt objęcia tego obiektu kwarantanną lub izolacją domową związaną z zakażeniem koronawirusem.

– We wszystkich pozostałych przypadkach Enea Operator cały czas montuje układy pomiarowe dla prosumentów z zachowaniem wszystkich obecnie obowiązujących zasad epidemiologicznych, w określonych prawnie terminach. Spółka realizuje te procesy bez żadnych opóźnień – zapewnia Mateusz Gościniak.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.