Zeneris Projekty przejmuje firmę montującą instalacje fotowoltaiczne

Zeneris Projekty przejmuje firmę montującą instalacje fotowoltaiczne
fot. Energa

Wstępne warunki kontraktu przewidują początkowe nabycie przez Zeneris Projekty pakietu 53,85 proc. udziałów w firmie specjalizującej się w montażu instalacji PV. Wartość większościowego pakietu wyceniono na ponad 0,5 mln zł.

Transakcja akwizycyjna notowanej na giełdzie NewConnect spółki akcyjnej Zeneris Projekty, która od 15 lat działa jako dostawca rozwiązań w obszarze fotowoltaiki i hydroenergetyki, ma prowadzić do zyskania rozbudowanego kanału sprzedaży na obszarze Dolnego Śląska i Śląska. W tym celu spółka podpisała list intencyjny z firmą specjalizującą się w montażu instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła, której szacunkowe przychody za rok 2021 przekroczyły 2,5 mln zł, a zysk netto wyniósł niemal 95 tys. zł (nazwa firmy nie została ujawniona).

Szybciej w kierunku OZE

REKLAMA

Według uzgodnionych warunków wstępnych Zeneris Projekty zapłaci ponad 0,5 mln zł za pakiet 53,85 proc. udziałów w firmie, która jest partnerem kontraktu. W ten sposób Zeneris zamierza wzmocnić swoją działalność na Śląsku i zbliżyć się do realizacji założonych celów emisyjnych.

Prawdopodobne przejęcie przedsiębiorstwa działającego w sektorze OZE na terenie Dolnego Śląska i Śląska może być dla nas ważnym krokiem w kierunku ugruntowania działalności Zeneris Projekty w tym regionie – mówi Mariusz Kostrzewa, prezes zarządu Zeneris Projekty SA. I wymienia korzyści płynące z tej transakcji dla spółki: poszerzenie kompetencji sprzedażowych, wzbogacenie oferty o usługę montażu pomp ciepła i zwiększenie konkurencyjności na rynku.

Umożliwi nam też zrealizowanie jednego z celów emisyjnych z kwietnia 2021 roku, którym była akwizycja podmiotów z branży OZE – dodaje Kostrzewa.  

REKLAMA

Docelowo 100 proc.

Pierwszy etap akwizycji przewiduje nabycie większościowego udziału (53,85 proc.) w aktywach przejmowanej firmy. Docelowo jednak Zeneris Projekty ma wejść w posiadanie 100 proc. udziałów.

Kolejnym etapem transakcji będzie przystąpienie spółki do badania due dilligance, którego wyniki mogą wpłynąć na ostateczną wartość kontraktu.

Realizacja transakcji przyspieszy rozwój naszej spółki, zwiększając skalę działalności oraz pozwoli nam dotrzeć do nowych grup klientów, co znajdzie odzwierciedlenie w zyskach firmy – podsumowuje Mariusz Kostrzewa. 

Barbara Blaczkowska

barbara.blaczkowska@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.