REKLAMA
 
REKLAMA

BOŚ nabył zielone obligacje o wartości 81 mln zł. Sprzedający zainwestuje w PV

BOŚ nabył zielone obligacje o wartości 81 mln zł. Sprzedający zainwestuje w PV
Fot. Pixabay - torstensimon

Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) nabył wyemitowane przez spółkę z Grupy WMC PV zielone obligacje o wartości ponad 81 mln zł. To kolejna transakcja wpisująca się w proekologiczną strategię banku.

Organizatorem emisji obligacji był Dom Maklerski BOŚ. Pozyskane środki zostaną wykorzystane przez spółkę z Grupy WMC PV na realizację wielkoskalowych projektów fotowoltaicznych o mocy ponad 25 MW. Inwestor zamierza zastosować najnowsze, optymalne technologie zarówno w zakresie zastosowanych modeli paneli fotowoltaicznych, jak i w zakresie konstrukcji.

Nabywając papiery dłużne, które spełniają kryteria zielonych obligacji zgodne z wytycznymi Green Bond Principles (GBP), opracowanymi przez International Capital Market Association (ICMA), BOŚ stał się jednym z istotnych dostawców finansowania wspierającego ekologicznie zrównoważony rozwój.

REKLAMA

Wsparcie transformacji energetycznej

Bank-obligatariusz podkreśla swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój i dążenie do zwiększenia udziału energii ze źródeł odnawialnych w miksie energetycznym.

REKLAMA

Misją Banku Ochrony Środowiska jest kompleksowe finansowanie i wspieranie zielonej transformacji w Polsce. Dlatego zdecydowaliśmy się nabyć obligacje wyemitowane przez spółkę z Grupy WMC PV. Poprzez zapewnienie finansowania dla kolejnych projektów umożliwiających produkcję energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, w tym przypadku z energii słonecznej, przyczynimy się do poprawy bezpieczeństwa energetycznego, osiągając jednocześnie pożądany efekt ekologiczny w postaci zmniejszenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery powstających w procesie spalania paliw kopalnianych – powiedział Sebastian Bodzenta, wiceprezes zarządu BOŚ.

Zgodność celów emisji obligacji WMC SPV 21 sp. z o.o. z założonymi kryteriami zweryfikował niezależny audytor – Krajowa Agencja Poszanowania Energii SA. Zielone obligacje emitowane zgodnie z GBP mają służyć finansowaniu inwestycji o walorach ekologicznych. Sposób realizacji projektów ma umożliwiać monitorowanie powstających inwestycji i ocenę wpływu na środowisko naturalne.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Gratulacje dla chłopaków z WMC !! Mądrze prowadzony biznes.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA