Doskonała szansa na inwestycję w fotowoltaikę dzięki udziałom P+S

Jako lider fotowoltaiki w Polsce, wybudowaliśmy w latach 2014-2015 roku na terenie całego kraju farmy fotowoltaiczne i mikroinstalacje o łącznej mocy poand 20 MW, co dało około 33-procentowy udział na polskim rynku. Z kolei na terenie Europy grupa kapitałowa Projekt-Solartechnik w latach 2009-2016 roku wybudowała elektrownie fotowoltaiczne o łącznej mocy 170 MW.

W związku z tym zarząd spółki PROJEKT-SOLARTECHNIK POLSKA Sp. z o.o. podjął decyzję o publikacji strategii firmy na lata 2016-2020, która uwzględnia aktualną sytuację makroekonomiczną. Fundamenty strategii pozostają niezmienne. Będziemy dalej koncentrować się na budowie mocnej pozycji na rynku oraz silnej orientacji na klienta poprzez otwieranie nowych oddziałów regionalnych. W każdym z regionów chcemy sprzedać udziały w spółce celowej, która będzie dalej rozwijała naszą markę. Jest to odpowiedź na perspektywy, jakie pokazuje rynek na najbliższe lata w branży fotowoltaicznej w naszym kraju.

Ponad 3 mld złotych przeznaczonych do 2020 roku na rozwój odnawialnych źródeł energii w Polsce powoduje, że sami nie jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom klientów, dlatego już dziś chcemy wyjść im naprzeciw. Podążając w tym kierunku, zwiększymy siłę finansową marki P+S oraz stworzymy nowoczesną kulturę zarządzania.

REKLAMA

– Analizując sytuację rynkową uważamy, że to co dzieje się od pewnego czasu w naszej branży staje się nową rzeczywistością. W związku z tym  postanowiliśmy zweryfikować nasze założenia strategiczne i dostosować je do uwarunkowań rynkowych. Jestem przekonany, że podejmowane działania i realizowane inwestycje pozwolą nam na zwiększanie wartości spółki – komentuje Maciej Marcjanik, prezes zarządu PROJEKT – SOLARTECHNIK POLSKA.

PROJEKT – SOLARTECHNIK POLSKA potencjalnym inwestorom udostępnia swoją wiedzę i doświadczenie. Dzięki wybudowaniu tak dużej ilości instalacji fotowoltaicznych dysponujemy najlepszymi kontaktami z producentami paneli i inwerterów z całego świata, które stanowią w przypadku dużych instalacji blisko 65 proc. wartości całej inwestycji. Tworząc tym samym grupę spółek, będziemy w stanie zwiększyć ilość zamawianych produktów, co bezpośrednio przełoży się na obniżenie cen i jeszcze bardziej zwiększy naszą konkurencyjność.

Obecnie zajmujemy się projektowaniem instalacji każdej wielkości, naziemnych jak i dachowych. Przygotowujemy projekty począwszy od znalezienia gruntu do uzyskania prawomocnego pozwolenia na budowę. Pomagamy inwestorom polskim, a w szczególności zagranicznym w pozyskiwaniu projektów na każdym etapie ich rozwoju oraz gotowych do budowy, a następnie sami pozyskujemy dotację. W IV kwartale 2015 roku podpisaliśmy umowę na dostarczenie 30 projektów o mocy 1 MW każdy wraz z ich wybudowaniem. Dysponujemy swoją opatentowaną konstrukcją dla dużych instalacji naziemnych, którą sami produkujemy. Wykonujemy instalacje fotowoltaiczne „pod klucz” włącznie z ich przyłączeniem do sieci OSD.

REKLAMA

Od tego roku wprowadzamy do swojej oferty nowe produkty w postaci przydomowych wiat solarnych, możliwych do zastosowania przed galeriami handlowymi czy zakładami pracy, tworzącymi miejsca parkingowe, a także przystanki solarne wraz z magazynami energii. W drugim kwartale tego roku spółka niemiecka P+S zakończy pierwszy projekt budowy magazynu energii o mocy 1 MW, a także równolegle prowadzi budowę elektrowni fotowoltaicznej o mocy 2 MW w miejscowości Dohna w Saksownii, gdzie panele fotowoltaiczne rozmieszczone są w układzie wschód – zachód na działce przemysłowej o pow. 2,7ha (współczynnik mocy do powierzchni wynosi 0,74). Ideą tej inwestycji było dostarczenie energii bezpośrednio do zakładów produkcyjnych, znajdujących się na tym obszarze.

Takie rozwiązania zostały przez nas przeniesione do Polski, gdzie już rozpoczęliśmy pierwsze prace projektowe.

Mając tak duże możliwości i wsparcie z naszej strony, gwarantujemy najszybszy w kraju zwrot środków zainwestowanych w biznes fotowoltaiczny.

Celem PROJEKT – SOLARTECHNIK POLSKA jest jak najszybszy rozwój branży fotowoltaicznej w Polsce, mającej bezpośredni wpływ na ograniczenie emisji CO2, co potwierdza ostatni szczyt klimatyczny w Paryżu. Ponadto, instalacje fotowoltaiczne będą miały znaczący udział w całym systemie energetycznym naszego kraju, gdzie zainteresowanie budową takich obiektów wyraziły już wszystkie grupy energetyczne w Polsce. Fotowoltaika to przyszłość, w której chcemy i będziemy mieć swój udział.

Wszystkich zainteresowanych współpracą z PROJEKT – SOLARTECHNIK POLSKA zachęcamy do kontaktu pod adresem oferty@projekt-solartechnik.pl lub telefonicznie pod numerem 509 369 414.

artykuł sponsorowany