Unijne dotacje na fotowoltaikę w woj. opolskim otrzyma 3 beneficjentów

Unijne dotacje na fotowoltaikę w woj. opolskim otrzyma 3 beneficjentów
Images_of_Money, flickr cc-by-2.0

{więcej}Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego pełniący funkcję Instytucji Pośredniczącej w zakresie realizacji Regionalnego Programu Operacyjnego dla woj. opolskiego na lata 2007-2013 wybrał projekty, które otrzymają unijne dotacje w ramach działania mającego na celu wsparcie inwestycji związanych z energetyką odnawialną. 

Jaki poinformował opolski Urząd Marszałkowski, zakończona została ocena merytoryczna II stopnia wniosków o dofinansowanie projektów złożonych w ramach III naboru do działania 4.3 „Ochrona powietrza, odnawialne źródła energii” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013. 

REKLAMA

Do otrzymania dofinansowania zostały zakwalifikowane 3 projekty, w ramach których na terenie województwa opolskiego powstaną instalacje fotowoltaiczne.

REKLAMA

Dotację w wysokości 323,4 tys. zł otrzyma spółka Energetyka Cieplna Opolszczyzny, która w Kluczborku zbuduje instalację PV złożoną z ok. 400 paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy ok. 100 kW. Całkowity koszt inwestycji szacuje się na ok. 800 tys. zł. 

Unijne dofinansowanie w wysokości ponad 321 tys. zł przyznano też Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Krapkowicach, który zamontuje system fotowoltaiczny na dachu miejskiej pływalni, a także Gminie Kędzierzyn-Koźle, która w panele fotowoltaiczne wyposaży wybrane budynki użyteczności publicznej. W tym wypadku kwota przyznanej dotacji to 1,2 mln zł. 
gramwzielone.pl