
Wyniki aukcji dla dachowej fotowoltaiki we Francji
Francuzi rozstrzygnęli kolejną aukcję dla odnawialnych źródeł energii, tym razem przeznaczoną dla dachowych projektów fotowoltaicznych o mocy ponad 100 kW.
Francuzi rozstrzygnęli kolejną aukcję dla odnawialnych źródeł energii, tym razem przeznaczoną dla dachowych projektów fotowoltaicznych o mocy ponad 100 kW.
Jeden z czołowych producentów modułów fotowoltaicznych w kraju, Bruk–Bet Solar, otrzymał nowe certyfikaty, które – jak komentuje – mają świadczyć o wysokiej jakości stosowanych komponentów oraz właściwym procesie produkcyjnym.
Władze Dubaju rozstrzygnęły aukcję dla elektrowni mającej zapewnić dostawę energii elektrycznej w porze między godziną 16 a 10 rano. Jak podkreślają, energia ze zwycięskiego projektu CSP będzie sprzedawana po najniższej odnotowanej dotąd cenie w przypadku projektu OZE pracującego w podstawie.
Szwajcarska firma Filsom AG została utworzona już w roku 2005 jako spin-off instytutu ETH w Zurichu. Jej celem było opracowanie elastycznych, ultracienkich paneli fotowoltaicznych. W tym celu postawiono na cienkowarstwową technologię CIGS.
Na dachach budynków największego lotniska w Finlandii powstała duża dachowa instalacja fotowoltaiczna. Ze względu na lokalizację instalacji wykorzystano w niej moduły fotowoltaiczne ze specjalną antyrefleksyjną powłoką.
Columbus Energy może stać się pierwszą polską spółką skupiającą swoje działania na sektorze fotowoltaicznym, która będzie notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Część inwestorów, którzy w ostatnich aukcjach zapewnili sobie możliwość sprzedaży energii z farm fotowoltaicznych po stałej, zaoferowanej w aukcji cenie, szuka klientów na swoje projekty. Wśród potencjalnych nabywców są państwowe koncerny energetyczne.
Rosyjski producent modułów fotowoltaicznych i deweloper projektów PV Hevel Group uruchomił kolejną dużą farmę fotowoltaiczną, w której tym razem wykorzystał – praktycznie nie stosowane przy dotąd przy tego rodzaju projektach – wysokowydajne moduły fotowoltaiczne w technologii heterojunction (HJT)...
Polska i niemiecka policja zatrzymały kolejną grupę przestępców zajmujących się kradzieżami modułów fotowoltaicznych. Wartość odzyskanego sprzętu szacuje się na 2 mln zł. Wartość skradzionych urządzeń mogła sięgnąć nawet 3,5 mln euro.
Komisja Europejska potwierdziła najbliższą, zaplanowaną na początek października obniżkę minimalnej ceny importowanych do Unii Europejskiej ogniw i modułów fotowoltaicznych, które pochodzą od chińskich producentów objętych tzw. porozumieniem cenowym.
Na podstawie dwóch przeprowadzonych dotąd aukcji dla nowych projektów OZE o mocy do 1 MW rozliczenia w systemie aukcyjnym rozpoczął jak na razie operator tylko jednej elektrowni fotowoltaicznej...
Włoski koncern energetyczny Enel ogłosił uruchomienie produkcji energii z dwóch wielkich farm fotowoltaicznych, które powstały w Brazylii. Włosi podają, że to największe farmy PV, które dotąd powstały w Ameryce Południowej, a ich łączna moc przekracza 0,5 GW...
W analizie poświęconej prognozom rozwoju rynku fotowoltaicznego w Polsce eksperci banku PKO BP wskazują czynniki, które ich zdaniem przesądzą o tym, że w najbliższych latach będziemy świadkami rozwoju polskiego rynku PV.
Acatis Investment GmbH – fundusz inwestycyjny z Niemiec – objął ponad 5 proc. akcji spółki XTPL w ofercie publicznej. Nowy akcjonariusz XTPL jest jednym z najbardziej znanych funduszy inwestycyjnych w Europie. Wartość aktywów Acatis to 3 miliardy euro.
Luksemburg dołącza do grona krajów Unii Europejskiej, w których producenci energii w najmniejszych instalacjach fotowoltaicznych mogą korzystać z mechanizmu taryf gwarantowanych. Wprowadzony w Luksemburgu system obejmie instalacje fotowoltaiczne o mocy do 200 kW...