Innowacyjna turbina wiatrowa kolejnym pomysłem na Greentechcamp.pl 2014

Innowacyjna turbina wiatrowa kolejnym pomysłem na Greentechcamp.pl 2014
foto: PTH ALL STER

Kolejnym pomysłem, który zostanie zaprezentowany na Greentechcamp.pl 2014, jest innowacyjna elektrownia wiatrowa. Autor rozwiązania zapewnia, że zastosowany przez niego pomysł umożliwia zwiększenie wydajności pionowych elektrowni wiatrowych z ok. 18% do przynajmniej 26%. 

– Moje rozwiązanie różni się od konkurencji na całym świecie tym, że jest stosunkowo tanie oraz odznacza się niespotykaną sprawnością – zapewnia autor projektu innowacyjnej turbiny wiatrowej, który w celu wdrożenia jej do produkcji poszukuje kontaktu z potencjalnym inwestorem.

Projekt elektrowni wiatrowej o pionowej osi obrotu powstał na podstawie badań nad turbinami Savoniusa i Darieusa. Konstrukcja została opatentowana, a jej możliwości sprawdzili eksperci z kilku polskich politechnik.

REKLAMA

– W połowie 2013 r. złożyłem wniosek w programie Innotech realizowanym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Niestety projekt, mimo wysokiej oceny merytorycznej, nie został zakwalifikowany do wsparcia, ponieważ liczył się wkład własny przedsiębiorcy, co wyeliminowało mnie jako mikro-przedsiębiorcę – informuje autor projektu innowacyjnej turbiny.

Jak zapewnia nas autor rozwiązania, które zostanie zaprezentowane uczestnikom konferencji Greentechcamp.pl 2014, zalety turbin o pionowej osi obrotu to cicha i bezkierunkowa praca oraz niska prędkość startowa wiatru na poziomie 0,5 m/s, jednak wadą jest mała jednostkowa sprawność, co ogranicza ich zastosowanie w praktyce.

– Przedstawione rozwiązanie w prosty sposób wyeliminowało tę wadę i zwiększyło sprawność z niecałych 18% do minimum 26% – zapewnia autor projektu turbiny, która osiąga swoją nominalną moc przy wietrze wiejącym z prędkością ok. 8 m/s, przy czym, dzięki nowatorskim rozwiązaniom, utrzymuje maksymalną produkcję energii także przy dużo większych prędkościach wiatru, przy których wyłączają się inne urządzenia tego typu. 

Koncepcja innowacyjnej turbiny wiatrowej o pionowej osi obrotu zostanie przedstawiona – jako jeden z prezentowanych, najciekawszych pomysłów w polskiej branży zielonej energii – podczas organizowanej przez portal Gramwzielone.pl konferencji Greentechcamp.pl 2014, która odbędzie się 14 listopada br. we Wrocławskim Centrum Transferu Technologii. 

REKLAMA

Uczestnicy konferencji Greentechcamp.pl 2014 wybiorą w głosowaniu najciekawsze z zaprezentowanych rozwiązań. Autor pomysłu, który otrzyma najwięcej głosów, czyli Greentechcamp.pl 2014 Winner, zdobędzie nagrodę pieniężną ufundowaną przez KIC InnoEnergy w wysokości 4.000 zł, a także budżet na reklamę w portalu Gramwzielone.pl w wysokości 6.000 zł netto (zgodnie z aktualnym cennikiem reklamy). Druga firma z największą liczbą głosów otrzyma budżet na reklamę w portalu Gramwzielone.pl w wysokości 3.000 zł netto, a trzecia – 2.000 zł netto. 

Mamy ostatnie miejsca dla firm, które podczas Greentechcamp.pl 2014 chciałyby zaprezentować swoje pomysły i wziąć udział w konkursie na Greentechcamp.pl 2014 WINNER.

Chętnych do zaprezentowania swojego pomysłu, ale także osoby zainteresowane udziałem w konferencji Greentechcamp.pl w celu wysłuchania prezentacji najciekawszych pomysłów w polskiej branży OZE, zachęcamy do zgłaszania się za pomocą formularza dostępnego na stronie wwww.greentechcamp.pl lub do kontaktu na adres: biuro@gramwzielone.pl

Każdy uczestnik Greentechcamp.pl otrzyma prawo do oddania 1 głosu w konkursie na Greentechcamp.pl 2014 WINNER, które odbędzie się po przedstawieniu wszystkich pomysłów. 

Partnerzy konferencji Greentechcamp.pl: