Hochtief inwestuje w offshore

Hochtief inwestuje w offshore
danishwindindustryassociation/ flickr cc-by-nc-2.0

Niemiecki potentant w branży budowlanej rozpoczyna inwestycje w offshore. To dobra wiadomość dla polskiej branży stoczniowej. {więcej}

Niemiecka firma w zakresie rozwoju offshore nawiązała współpracę z funduszem private equity Ventizz Capital Partners. Celem joint-venture będzie działalność na niemieckim rynku morskich farm wiatrowych, których potencjał ma wzrosnąć do roku 2020 do poziomu 10 GW.

REKLAMA

Celem Hochtief Offshore Development Solutions jest rozwijanie projektów offshore na Morzu Północnym i Bałtyku, i odsprzedaż ich operatorom.

REKLAMA

Pierwszą wspólną inwestycją offshore dla Hochtief i Ventizz będzie projekt Nautilius-2, który w ubiegłym roku Ventizz przejął za 675 mln euro.

Współpracę z firmą Crist niemiecki koncern rozpoczął na początku 2011 roku, kiedy podpisano umowę wartą 150 mln zł, w ramach której jedna z polskich stoczni dostarczy Hochtief rozwiązania do budowy farm wiatrowych na morzu. Czytaj więcej na ten temat na Gramwzielone.pl w artykule: Duże zamówienie na offshore dla polskiej stoczni.