Ogrom morskiej turbiny wiatrowej

Prezentujemy przesłane nam przez firmę REpower zdjęcie ilustrujące transport największej morskiej turbin wiatrowej na {więcej}farmę wiatrową Thornton Bank. Energia wyprodukowana przez 1 turbinę wystarczy do zasilenia w energię 6 tys. gospodarstw domowych.

Znajdująca się u wybrzeży Belgii, 28 km od portu w Ostendzie, farma wiatrowa Thornton Bank ma się składać z elektrowni wiatrowych o mocy 6,15 MW, które dostarczy niemiecki producent REpower. W 2 i 3 etapie projektu, którego deweloperem jest belgijska firma C-Power NV, powstanie 48 tego rodzaju elektrowni.

Jak informje REpower, wielkość turbiny odpowiada wielkość dwóch domów jednorodzinnych, a długość łopat to 126 m.

REKLAMA
REKLAMA

Budowa pierwszych 30 turbin na farme wiatrowej Thorton Bank ma się zakończyć jeszcze w 2012 roku, a ukończenie pozostałych – w połowie przyszłego roku. Budowa pierwszej z elektrowni wiatrowych dobiega końca.

W pierwszym etapie projektu Thornton Bank zainstalowano 6 turbin REpower o mocy 5 MW każda. Jak informuje REpower, jedna elektrownia wiatrowa o mocy 6 MW może dostarczyć ilość energii potrzebnej do zaspokojenia zaptrzebowaia 6 tysięcy gospodarstw domowych.

gramwzielone.pl