Kolejna firma na polskim rynku energii wiatrowej

Kolejna firma na polskim rynku energii wiatrowej
Nordex press

Bydgoska firma z branży hutniczej chce inwestować w energetykę wiatrową. Jakie są jej cele i strategia w tym zakresie? {więcej}

Jak wynika z komunikatu Drozapol-Profil, spółka wchodząc na rynek energii wiatrowej chce się skupić na przejmowaniu projektów. Firma z Bydgoszczy prowadzi już rozmowy na temat przejęcia projektu farmy wiatrowej, którego moc określa w przedziale 1-10 MW, a także zapowiada kupno kolejnych projektów. 

REKLAMA

– Na ten temat prowadzone już są rozmowy z potencjalnymi partnerami. W zależności od struktury transakcji, finansowanie na budowę farm wiatrowych pozyskiwać będzie albo Drozapol-Profil S.A. albo utworzona spółka celowa, której Drozapol-Profil S.A. będzie głównym udziałowcem. W tym roku Spółka planuje także zakupić kolejny projekt lub projekty które będą realizowane w 2013 i 2014 roku, po zakończeniu realizacji pierwszej farmy. Kwestie finansowania Zarząd omawiał wstępnie z bankami udzielającymi kredytów na tego typu inwestycje. Wejście w nowy sektor, nie tylko w farmy wiatrowe, ale i inne obszary energetyki odnawialnej, Zarząd przedstawił także Radzie Nadzorczej Spółki, co zostało przez Radę pozytywnie ocenione – informuje w komunikacie Drozapol-Profil. 

REKLAMA

Na początku Drozapol-Profil chce zainwestować w projekty farm wiatrowych kilkanaście milionów złotych, a realizację projektów zamierza wspomagać kredytami bankowymi, a także rozważa współpracę z inwestorem instytucjonalnym lub prywatnym. 

gr