Farma wiatrowa Duszniki z korzystnym orzeczeniem NSA

Farma wiatrowa Duszniki z korzystnym orzeczeniem NSA
russians are here, flickr cc-by-2.0

Decyzja Naczelnego Sądu Administracyjnego umożliwia dalsze prace nad jednym z największych projektów farm wiatrowych w Polsce. {więcej}

Jak poinformowało dzisiaj cire.pl, Naczelny Sąd Administracyjny uchylił decyzję Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu, który – zdaniem NSA – błędnie ocenił wpływ planowanej inwestycji na środowisko i uchylił decyzję środowiskową wydaną przez gminę Duszniki. Dzięki decyzji NSA, inwestor – Continental Wind Partners – może kontynuować realizację projektu jednej z najwiekszych farm wiatrowych w Polsce. Park wiatrowy Duszniki ma docelowo osiągnąć moc 160 MW. 

REKLAMA

Contintental Wind Partners (CWP) realizuje budowę farmy wiatrowej Duszniki za pośrednictwem spółki PSWM Wielkopolska Sp. z o.o. Prezesem CWP jest Mark Crandall, który jest także członkiem zarządu PSWM Wielkopolska Sp. z o.o., a który na początku lat 80. był jednym z twórców działu dot. energetyki w Morgan Stanley. 

REKLAMA

Czytaj więcej o kontrowersjach związanych z budową farmy wiatrowej Duszniki na Gramwzielone.pl w artykule: W gminie Duszniki powstanie farma wiatrowa.

gr