Kto zbuduje farmę wiatrową Wicko?

Kto zbuduje farmę wiatrową Wicko?
Ryan McD / Flickr CC-by-2.0

Wyłoniono wykonawcę farmy wiatrowej o mocy 10 MW, która powstanie pod znajdującym się w woj. pomorskim Wickiem. Koszt inwestycji to {więcej}71,1 mln zł. 

Farmę wiatrową pod Wickiem buduje spółka Szelf. Inwestor ogłosił wyniki przetargu, w którym wyłoniono głównego wykonawcę farmy wiatrowej składającej się z 5 elektrowni wiatrowych, każda o mocy 2 MW. Zlecenie, które otrzymała firma Betpol S.A. z Bydgoszczy, obejmuje m.in. wykonanie robót ziemnych, fundamentów oraz dostawę i montaż 5 elektrowni wiatrowych. 

REKLAMA

Na budowę farmy wiatrowej Wicko spółka Szelf otrzymała unijną dotację w wysokości 19,1 mln zł z Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko” w ramach konkursu nr 2/POIiŚ/9.4/2010 dla działania 9.4 „Wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych”.

REKLAMA

W gminie Wicko farmę wiatrową buduje także Tauron Ekoenergia. Jej moc ma wynieść 40 MW. Do pierwszego przetargu na budowę elektrowni wiatrowych, który Tauron ogłosił kilka miesięcy temu, nie zgłosił się jednak żadna firma. Czytaj więcej na ten temat na Gramwzielone.pl w artykule: Farma wiatrowa Wicko z problemami
gr