Kontrowersyjne zamówienie na 1,2 GW chińskich elektrowni wiatrowych do Rumunii

Kontrowersyjne zamówienie na 1,2 GW chińskich elektrowni wiatrowych do Rumunii
Nordex press

Chiński producent elektrowni wiatrowych {więcej}Sinovel podpisał umowę na zaopatrzenie projektów farm wiatrowych w Rumunii o łącznej mocy 1,2 GW. Umowa – zdaniem głównego udziałowcy projektów – jest jednak nieważna. 

Portfolio projektów o docelowej mocy 1,2 GW, których dotyczy umowa z Sinovel, jest własnością firmy Eolica Dobrogea, w której 50% udziałów posiada NEC Group, a 33% – Rokura i 17% – C-Tech. 

REKLAMA

Jak informuje Bloomberg powołując się na e-mail z rumuńskiego resortu gospodarki, dwie ostatnie z wyżej wymienionych firm podpisały w Pekinie umowę z producentem elektrowni wiatrowych Sinovel na dostawę 1,2 GW turbin do projektów realizowanych przez Eolica Dobrogea, a w pierwszej kolejności Chińczycy mieliby dostarczyć 189 MW swoich 3-megawatowych turbin. 

REKLAMA

Jednak zdaniem głównego udziałowcy Eolica Dobrogea – grupy NEC, umowa z Sinovel została zawarta bez jego zgody i jest nieważna. W ramach umowy zawartej w 2008 roku, projekty realizowane przez Eolica Dobrogea mają zostać docelowo sprzedane hiszpańskiej Iberdroli. 
gramwzielone.pl