Szykuje się duże przejęcie w polskiej branży energetyki odnawialnej?

Szykuje się duże przejęcie w polskiej branży energetyki odnawialnej?
siemens press

{więcej}Według informacji podanych przez „Dziennik Gazetę Prawną”, PGE jest zainteresowane przejęciem Polish Energy Partners. 

Polish Energy Partners (PEP) to jedna z aktywniejszych firm na polskim rynku energii wiatrowej i biomasy. Potencjał uruchomionych farm wiatrowych PEP to ok. 80 MW, a realizacja obecnych projektów może zwiększyć ten potencjał do ok. 500 MW w ciągu najbliższych kilku lat. Dodatkowo PEP posiada około 100 MW w projektach elektrowni biomasowych i klika działających zakładów przetwórstwa biomasy na cele energetyczne. 

REKLAMA

Jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna”, przejęcie PEP przez Polską Grupę Energetyczną może się spotkać jednak z niechęcią akcjonariuszy PEP, wśród których 38% stanowią OFE. – To tylko kwestia zaoferowanej ceny – „DGP” cytuje szefa biura analiz DM BZ WBK Pawła Puchalskiego. 

REKLAMA

Strategia PGE zakłada budowę parku wiatrowego o mocy 1 GW do roku 2015 roku, chociaż jak na razie potencjał PGE stanowią zaledwie dwie działające farmy wiatrowe. Przejęcie farm wiatrowych i projektów PEP może zbliżyć PGE do realizacji ambitnego celu. 
gramwzielone.pl