Iberdrola i Dong chcą sprzedać swoje farmy wiatrowe w Polsce

Iberdrola i Dong chcą sprzedać swoje farmy wiatrowe w Polsce
danishwindindustryassociation/ flickr cc-by-nc-2.0

{więcej}Hiszpańska Iberdrola i duńśki Dong Energy – firmy działające od kliku lat na polskim rynku energetyki wiatrowej – chcą sprzedaż zrealizowane w naszym kraju projekty. 

Decyzja o wycofaniu się z polskiego rynku może być związana ze zmianami w systemie wsparcia dla energetyki wiatrowej, które przygotowuje w nowej ustawie o OZE resort gospodarki. Iberdrola posiada w Polsce pięć farm wiatrowych o łącznym potencjale 184,5 MW, a Dong Energy posiada w naszym kraju 4 farmy wiatrowe, których moc wynosi w sumie 111,5 MW. 

REKLAMA

Wśród potencjalnych klientów na polskie farmy wiatrowe Dong i Iberdroli są przede wszystkim polskie koncerny energetyczne, których strategie zakładają znaczące powiększenie w krótkim czasie swoich potencjałów wiatrowych. Jak poinformował Reuters, wśród zainteresowanych mogą być PGE, Tauron, Enea, a także spółki należące do Jana Kulczyka – w tym Polenergia. 

REKLAMA

Według Reutersa, w pierwszej kolejności ma się rozpocząć wyprzedaż aktywów duńskiego Dong Energy, a nieco później – Iberdroli. 
gramwzielone.pl