EWG Energia będzie zarządzać farmą wiatrową Dunowo

EWG Energia będzie zarządzać farmą wiatrową Dunowo
Moe, flickr cc-by-2.0

Spółka powstanie z połączenia podmiotów należących do japońskich koncernów Mitsui oraz Electric Power Development, a także EWG Elektrownie Wiatrowe. Zgodę na koncentrację wyraził {więcej}UOKiK.

– Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji. Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce – poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

REKLAMA

EWG Elektrownie Wiatrowe działa w branży energetyki wiatrowej m.in. prowadząc usługi konsultingowe, a także wykonując prace techniczne i inżynieryjne. Firma działa na polskim rynku energii wiatrowej od 1999 roku i ma na koncie realizację zlokalizowanych w okolicy Pucka farm wiatrowych Łebcz (4 elektrownie wiatrowe Vestas V80, każda o mocy 2 MW) oraz Gnieżdżewo (4 elektrownie Nordex N90, każda o mocy 2,5 MW).

REKLAMA

Grupa Mitsui to jeden z największych koncernów w Japonii, w którego skład wchodzi szereg spółek działających w różnych gałęziach przemysłu. Do Mitsui Group należą m.in. Toshiba, Toray Industries czy Japan Steel Works.

Electric Power Development to największy w Japonii producent energii elektrycznej, generujący prąd głównie z elektrowni węglowych, wodnych i wiatrowych. Firma miała w swoich planach także konstrukcję elektrowni atomowej w Ohma, która wstępnie miała zostać oddana do użytku w 2014 roku.