Śmigła LM Wind Power do USA

Śmigła LM Wind Power do USA
danishwindindustryassociation/ flickr cc-by-nc-2.0

LM Wind Power posiadający zakład produkcyjny m.in. w Goleniowie dostarczy łopaty do {więcej}elektrowni wiatrowych chińskiego Goldwind dla farmy wiatrowej w Illinois.

LM Wind Power podpisał kontrakt na dostawę od 70 do 75 zestawów łopat do elektrowni wiatrowych, w które chiński producent Goldwind zaopatrzy farmę wiatrową Shady Oaks w amerykańskim stanie Illinois.

Łopaty do turbin zostaną wykorzytane w elektrowniach chińśkiego producenta o mocy 1,5 MW, a wyprodukuje je amerykańska fabryka LM Wind Power, która zlokalizowana jest w Grand Forks w stanie Północna Dakota.

REKLAMA
REKLAMA

Goldwind posiada 20-letnią licencję na sprzedaż energii z farmy wiatrowej Shady Oaks. Wcześniej Chińczycy podpisali umowę z LM Wind Power przy okazji innego projektu realizowanego w USA – w Pipestone w stanie Minnesota.

Goldwind to jeden z największych producentów elektrowni wiatrowych na świecie. W porftolio produktów posiada turbiny o mocy od 600 kW do 5 MW. W Chinach firma wygrała ostatnio przetarg na dostawę elektrowni wiatrowych o łącznej mocy 811,5 MW dla farmy wiatrowej Jiuquan w prowincji Gansu. Do końca 2008 roku Goldwind sprzedał w sumie ponad 3,5 tys. elektrowni wiatrowych.

LM Wind Power to globalny potentat w zakresie budowy śmigieł do turbin wiatrowych, które powstają m.in. w Azji, Ameryce Północnej, a także w Europie – w tym w zakładzie zlokalizowanym w Goleniowie. Na przełomie 2009/10 firma zatrudniała na całym świecie ponad 4,6 tys. pracowników.

W ciągu ponad 30 lat LM Wind Power wyprodukował ponad 13 tysięcy łopat do turbin wiatrowych, co odpowiada łącznej zainstalowanej mocy elektrowni wiatrowych na poziomie 43 GW.

gr