Polenergia Jana Kulczyka przejęła większość akcji dewelopera farm wiatrowych

Polenergia Jana Kulczyka przejęła większość akcji dewelopera farm wiatrowych
PowerWInd press

{więcej}Należąca do Kulczyk Investments Polenergia przejmie 58% akcji działającej w branży energii odnawialnej spółki giełdowej Polish Energy Partners. 

W efekcie wezwania na zakup akcji Polish Energy Partners (PEP) ogłoszonego kilka tygodni temu i zakończonego 26 września Polenergia kupi 12.311.655 akcji PEP, co odpowiada 58-procentom udziałów w spółce. 

REKLAMA

Jednostkowa cena, po jakiej Polenergia kupi akcje PEP, to 33 zł, co oznacza, że całkowita wartość transakcji wyniesie 406 mln zł. Początkowo cena, za jaką Polenergia chciała kupić udziały w PEP, wynosiła 31,8 zł za akcję. 

REKLAMA

Polenergia zgłaszała gotowość do przejęcia ponad 80% akcji PEP, jednak mimo zakupu mniejszej ilości udziałów z transakcji zadowolony jest prezes Polenergii Dariusz Mioduski, którego zdaniem przejęcie wiekszościowego akcjonariatu PEP pozwoli zintegrować spółkę z grupą spółek energetycznych należących do Jana Kulczyka. 

Firmą, która w imieniu Polenergii przejmie udziały w PEP będzie spółka zależna Polenergii – Mansa Investments. Zakup akcji PEP zostanie całkowicie sfinansowany środkami własnymi Kulczyk Investments. 
gramwzielone.pl