Juwi kupi 720 MW elektrowni wiatrowych od REpower

Juwi kupi 720 MW elektrowni wiatrowych od REpower
REpower

Niemiecki deweloper farm wiatrowych podpisał gigantyczny kontrakt na zakup elektrowni wiatrowych. Transakcja pomiędzy niemieckimi firmami ma{więcej} zostać zrealizowana w ciągu dwóch lat.

Juwi Group zamówił w sumie 240 elektrowni wiatrowych, modele 3.4M104 i 3.2M114, które są przeznaczone do produkcji energii wiatrowej na lądzie. Jak przekonuje REpower pojedyncza elektrownia 3.2M114, której wysokość piasty wynosi 143 metry, w sprzyjających warunkach wietrznych może wyprodukować 12 mln kWh energii elektrycznej na rok – ilość wystarczającą do zaspokojenia potrzeb energetycznych 3 tysięcy 4-osobowych gospodarstw domowych.

Dla REpower zamówienie od juwi Group to jedna z największych transakcji w historii firmy. W 2009 roku REpower podpisał kontrakt na dostarczenie 954 MW elektrowni wiatrowych typu MM82 i MM92 dla kanadyjskiego dewelopera Saint-Laurent Energies, który należy do koncernów energetycznych EDF Energies Nouvelles i RES Canada.

REKLAMA
REKLAMA

REpower dostarczy także 250 morskich elektrowni wiatrowych o mocy 5 i 6 MW dla niemieckiego koncernu energetycznego RWE. Pierwsze elektrownie wiatrowe zamówione przez RWE staną na morskiej farmie wiatrowej Nordesee Ost, na Morzu Północnym, w latach 2011-2013.

Juwi Group to jeden z największych w Europie deweloperów w obszarze projektów związanych z energetyką odnawialną. Niemiecka firma w ubiegłym roku zanotowała przychody na poziomie 800 mln €.

gr