Żurawie z Polski dla turbin Siemensa

Żurawie z Polski dla turbin Siemensa
webhamster, flickr cc-by-2.0

Dźwigi marki Hiab do obsługi elektrowni wiatrowych Siemensa będą produkowane przez polską fabrykę firmy {więcej}Cargotec.

Jak informuje portal vertikal.net, realizacja zamówienia już się rozpoczęła, a specjalnie zaprojektowane do obsługi elektrowni wiatrowych dźwigi są produkowane w zakładzie w Stargardzie Szczecińskim.

Zadaniem dźwigów dostarczonych przez Cargotec będzie serwisowanie dużych turbin wiatrowych o mocy 3,6 MW. Co przesądziło o wyborze przez Siemensa dźwigów firmy Cargotec?

REKLAMA
REKLAMA

– Globalna obecność i uznana pozycja Cargotec jako technologicznego lidera na tym polu były najważniejszymi czynnikami przemawiającymi za wyborem produktów właśnie tej firmy. Istotne znaczenie ma również elastyczność i możliwość dostarczenia pewnych rozwiązań w krótkim okresie czasu – komentował Kai Foecking, menedżer w Siemens Wind Power.

Cargotec informuje, że kontrakt z Siemens Wind Power obejmuje dostawę minimum 100 instalacji, jednak firma już pracuje nad dostosowaniem swoich dźwigów także do innych modeli elektrowni wiatrowych Siemensa. Cargotec szacuje, że dostawy dźwigów Hiab dla Siemensa mogą osiągnąć poziom nawet tysiąca jednostek rocznie.

Na całym świecie Cargotec zatrudnia w sumie ponad 10 tysięcy ludzi, a przychody firmy w ubiegłym roku wyniosły 2,6 mld €. Obok Hiab-a, najważniejsze marki firmy to także Kalmar i MacGregor.

gr