Polska firma zainwestuje w OZE na Ukrainie

Polska firma zainwestuje w OZE na Ukrainie
(Foto: danishwindindustryassociation/ flickr cc-by-nc-2.0

Powołana przez polskiego biznesmena spółka zamierza inwestować w energetykę wiatrową na Ukrainie, gdzie wprowadzono preferencyjny {więcej}system taryf gwarantowanych dla producentów zielonej energii.

Po wprowadzeniu przez ukraiński rząd systemu feed-in tariffs, który premiuje producentów energii ze źródeł odnawialnych, Ukraina przykłuwa coraz większe zainteresowanie inwestorów.

Z dogodnych warunków do rozwoju energii odnawialnej chcą skorzytać także inwestorzy z Polski. Jak donosi Puls Biznesu, spółka Ukrainian Wind Energy, którą założył Jacek Szymoński, współwłaściciel firm PTC, Polpager i Sferia, poszukuje ukraińskich partnerów, z którymi będzie budować farmy wiatrowe za naszą wschodnią granicą.

REKLAMA
REKLAMA

Wg Bogusława Rzewuskiego, prezesa Ukrainian Wind Energy, firma analizuje obecnie możliwość budowy dwóch dużych farm wiatrowych o mocy 180 i 150 MW.

Ukrainian Wind Energy to nie jedyny projekt Jacka Szymońskiego w branży energii odnawialnej. Jego inna firma, Ekozon, przygotowuje się do budowy farm wiatrowych w Polsce. Ich łączny potencjał ma osiągnąć 200 MW.

gr