50. turbina PowerWind zamontowana w Polsce

50. turbina PowerWind zamontowana w Polsce
PowerWInd press

W miejscowości Garbas w Polsce zakończono instalację turbiny typu PowerWind 56 o mocy 900 kW.

W sierpniu 2007 roku w Bremerhaven w Niemczech do sieci popłynął prąd wytwarzany przez pierwszą turbinę tego niemieckiego producenta. Obecnie elektrownie PowerWind są niezawodnym źródłem energii w Niemczech, Włoszech, Polsce, Bułgarii, Rumunii i USA.

„Cieszymy się, że mogliśmy osiągnąć ten ważny punkt. Jako młodemu producentowi udało nam się z roku na rok stale wyraźnie zwiększać liczbę naszych instalacji” – mówi prezes Stefan Heczko. „Na najbliższe lata mamy zamówienia wiążący na ponad 90 elektrowni i ufamy, że w late 2012 roku będziemy mogli ogłosić wybudowanie setnej elektrowni wiatrowej”.

REKLAMA

Sprawdź specyfikacje elektrowni wiatrowych PowerWind na Gramwzielone.pl w sekcji „Duże elektrownie wiatrowe”.

REKLAMA

 

O firmie PowerWind GmbH

PowerWind GmbH to niemiecki producent turbin wiatrowych o mocy znamionowej od 900 kW do 2500 kW i branżowy usługodawca serwisowy. Dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo powstało w 2007 r. i jest finansowane przez międzynarodowego inwestora Warburg Pincus. Przedsiębiorstwo ma w Niemczech dwa przedstawicielstwa: w Hamburgu i Bremerhaven. W nowoczesnym zakładzie produkcyjnym w Bremerhaven, od stycznia 2008 r. wytwarzana jest seryjnie turbina wiatrowa PowerWind 56 o mocy 900 kW. Pierwsza turbina wiatrowa typu PowerWind 90 o mocy 2,5 MW została wzniesiona w grudniu 2010 r.