Ambitne plany Czechów na polskim rynku energii wiatrowej

Ambitne plany Czechów na polskim rynku energii wiatrowej
Nordex press

{więcej}Czeski koncern energetyczny CEZ po raz kolejny potwierdził zainteresowanie polskim rynkiem energetyki wiatrowej. 

CEZ, który od kilku miesięcy zapowiada inwestycje w energetyce wiatrowej na rynkach rumuńskim, polskim i niemieckim, a ostatnio uruchomił w Rumunii największą farmę wiatrową w Europie, chce w naszym kraju rozpocząć w 2013 roku roku budowę pierwszych farm wiatrowych. 

REKLAMA

Pierwszą transakcją CEZ-u na polskim rynku energii wiatrowej było przejęcie większości akcji dewelopera farm wiatrowych Eco-Wind Construction, co nastąpiło na początku tego roku. 

REKLAMA

Kamil Cermak, dyrektor generalny CEZ Polska zapowiedział w połowie października br., że w ciągu 2-3 lat CEZ uruchomi w naszym kraju farmy wiatrowe o mocy 200-250 MW, a w latach 2016-17 potencjał czeskiego koncernu w energetyce wiatrowej w Polsce sięgnie 500-600 MW. 

Kilka dni temu CEZ zapowiedział, że prowadzi zaawansowane prace nad realizacją trzech projektów o łącznej mocy 160-180 MW, na które posiada już warunki przyłączenia. Ich budowa ma się rozpocząć w 2013 roku, a uruchomienie ma nastąpić w roku 2015. 
gramwzielone.pl