Eolia sprzedaje farmę wiatrową Krzęcin

Eolia sprzedaje farmę wiatrową Krzęcin
Conergy press

Hipszański deweloper farm wiatrowych Eolia sprzedał firmie {więcej}Impax Asset Managment farmy wiatrowe o łącznej mocy 100 MW, w tym projekt zlokalizowany w Polsce.

Na podstawie umowy między Eolią a Impaxem, w ręce drugiej z firm przeszły projekty zlokalizowane w północnej i zachodniej Francji, a także pojedynczy projekt o potencjale 6 MW zlokalizowany w zachodniej Polsce, przy granicy z Niemcami.

REKLAMA

Strategia Imax Asset Management zakłada przejmowanie projektów farm wiatrowych, które są w fazie operacyjnej lub znajdują się na etapie zdobywania pozwoleń.

REKLAMA

Farma wiatrowa w gminie Krzęcin, którą Eolia Renovables de Inversiones przejęła wraz z zakupem szwajcarskiej firmy Renergys w 2008 roku, składa się z 4 elektrowni wiatrowych Nordex S77 (zobacz specyfikację turbiny na Gramwzielone.pl).

Wg Petera van Egmonda Rossbacha z Impax, w zakresie inwestycji w energetykę wiatrową Polska jest dla jego firmy kluczowym rynkiem. Impax w przeciągu najbliższych 18 miesięcy chce dokonać w naszym kraju przejęć kolejnych projektów farm wiatrowych.


gr