PEP podał plany rozwoju farm wiatrowych

PEP podał plany rozwoju farm wiatrowych
sam churchill, flickr cc-by-2.0

Spółka Polish Energy Partners planuje znaczące inwestycje w energetyce wiatrowej w Polsce. Gdzie powstaną farmy wiatrowe PEP i jakie będą ich moce?

Na przełomie 2011 i 2012 roku PEP zamierza uruchomić farmy wiatrowe Łukaszów o mocy 34 MW i Modlikowice o mocy 23 MW. W przyszłym roku firma chce rozpocząć budowę 2 kolejnych farm wiatrowych o łącznej mocy 80 MW.

Polish Energy Partners rozwija projekty farm wiatrowych o łącznej mocy 760 MW, z czego 185 MW jest już uwzględnione w miejsowych planach zagospodarowania przestrzennego, a także posiada decyzje środowiskowe i warunki przyłączenia, natomiast kolejne 229 MW jest uwzględnionych w MPZP i posiada decyzje środowiskowe.

REKLAMA
REKLAMA

W czerwcu ubiegłego roku PEP podpisał umowę z GDF Suez na sprzedaż projektu farmy wiatrowej Wartkowo za 18,7 mln zł.

Wcześniej GDF Suez kupił od Polish Energy Partners warty 42,8 mln zł projekt farmy wiatrowej Pągów. Farmę wiatrową Pągów buduje na zlecenie GDF Suez konsurcjum spółki Erbud. Termin oddania farmy wiatrowej zlokalizowanej na terenie gmin Oleśnica i Wilków zaplanowano na koniec przyszłego roku.

Polish Energy Parnters działa także w branży biomasowej. Łączna moc odnawialnych źródeł energii należących do PEP i jej spółek zależnych wynosi 201 MWt i 103 MWe. Spółka po trzech kwartałach tego roku wypracowała 29,1 mln zł skonsolidowanego zysku netto, a w skali całego roku ma to być 67 mln zł.

Czytaj więcej o sprzedaży przez PEP projektu farmy wiatrowej Pągów na Gramwzielone.pl w artykule: GDF Suez rusza z budową farmy wiatrowej.