Farma wiatrowa Łukaszów rozpocznie produkcję

Farma wiatrowa Łukaszów rozpocznie produkcję
Vestas press

Pierwsza farma wiatrowa na Dolnym Śląsku otrzymała {więcej}pozwolenie na użytkowanie od Powiatowego Inspektora Budowlanego w Złotoryi.

Farma wiatrowa Łukaszów składa się z 17 elektrowni wiatrowych V90, których łączna moc wynosi 34 MW, a które dostarczyła duńska firma Vestas (zobacz specyfikację turbiny wiatrowej Vestas V90 na Gramwzielone.pl w dziale „Duże elektrownie wiatrowe”). Inwestycja jest realizowana przez spółkę celową Amon Sp. z o.o., która należy do Polish Energy Partners (PEP).

REKLAMA

W pobliżu farmy wiatrowej Łukaszów, niedaleko Legnicy i autostrady A4, powstaje także druga z farm wiatrowych Polish Energy Partners – farma wiatrowa Modlikowice jest realizowana przez spółkę celową Talia Sp. z o.o. i ma się składać z 12 elektrowni wiatrowych V90-2MW.

REKLAMA

Firma Polish Energy Partners w ostatnich miesiącach jest jednym z najaktywniejszych deweloperów na polskim rynku energii wiatrowej. Czytaj o ostatnich planach PEP w zakresie energetyki wiatrowej na Gramwzielone.pl w artykule: PEP podał plany rozwoju farm wiatrowych.