Farma wiatrowa Wicko z problemami

Farma wiatrowa Wicko z problemami
Henning Reiter, wikimedia cc-by-3.0

Nie wiadomo, kiedy uda się zrealizować pierwszą budowaną od podstaw farmę wiatrową Tauronu. Powodem jest brak {więcej}chętnych do jej wykonania.

Projekt farmy wiatrowej Wicko o mocy 40 MW Tauron przejął w roku 2010. O tym, że Tauron Ekoenergia zaczął poszukiwania wykonawcy instalacji wiatrowych pod Wickiem informowaliśmy na portalu Gramwzielone.pl już na początku listopada.

Do pierwszego przetargu na wykonanie farmy wiatrowej Wicko nie zgłosiła się jednak żadna firma, wobec czego przetarg przełożono, a wykonawcy elektrowni wiatrowych pod Wickiem nie ma w dalszym ciągu. Kolejny przetarg ma się odbyć w I kwartale tego roku.

REKLAMA
REKLAMA

Wstępnie farma wiatrowa Wicko miała być gotowa w pierwszych miesiącach przyszłego roku, jednak w obliczu problemów z wyłonieniem wykonawcy termin oddania 20 elektrowni wiatrowych pod Wickiem może się opóźnić.

Tauron Ekoenergia posiada jak na razie jedną funkcjonującą farmę wiatrową Lipniki o mocy 30,75 MW w opolskiej gminie Kamiennik, którą firma kupiła latem tego roku. Spółka zapowiada, że do 2014 roku zwiększy porfolio projektów farm wiatrowych o kolejne 140 MW, a do roku 2020 jej potencjał w odnawialnych źródłach energii ma wynosić 800 MW.

Czytaj o kontrowersjach związanych z uruchomieniem pierwszej farmy wiatrowej Tauronu w Lipnikach na Gramwzielone.pl w artykule: Farma wiatrowa Lipniki: właściciele ziemi chcą więcej za dzierżawę