Samsung zbuduje turbiny o mocy 7 MW

Samsung zbuduje turbiny o mocy 7 MW
EWEA, GE press

Samsung wchodzi na rynek energetyki wiatrowej. W odpowiedzi na szybki rozwój offshore koreański potentat będzie produkował w Szkocji gigantyczne turbiny wiatrowe.{więcej}

Samsung Heavy Industries zamierza podbić szybko rozwijający się rynek energii wiatrowej na morzu ogromną turbiną wiatrową o mocy 7 MW.

REKLAMA

Jak poinformował serwis BBC News, pracę w szkockiej fabryce Samsunga w Methil, w której będzie powstawać nowy model turbiny, znajdzie około 500 osób. Inwestycja będzie kosztować Koreańczyków 100 mln funtów.

REKLAMA

W szkockim Methil swój zakład posiada także inna firma z branży offshore – holenderski 2-B Energy. Lokalizacja firm produkujących na potrzeby morskiej energetyki wiatrowej nie jest przypadkowa. Dzięki ulokowaniu zakładów w Szkocji obie firmy oszczędzą na kosztach transportu swoich instalacji na Morze Północne – które jest główną areną rozwoju energetyki wiatrowej typu offshore.

Czytaj o problemach w rozwoju morskich farm wiatrowych na Morzu Północnym na Gramwzielone.pl w artykule: Niemiecki problem z offshore