FoxESS – gigant produkcji falowników i magazynów energii wkracza do Polski

FoxESS - gigant produkcji falowników i magazynów energii wkracza do Polski

Już wkrótce odbędzie się premiera nowego gracza na rynku fotowoltaiki w Polsce  firmy FoxESS, należącej do chińskiego giganta, Tsingshan Group. Firma specjalizuje się w produkcji falowników jednofazowych i trójfazowych oraz systemów magazynujących, które wyróżniają się innowacyjną technologią, ponadnormatywną wydajnością i niespotykaną dotąd na rynku żywotnością  potwierdzoną 12-letnią standardową gwarancją

Nowy, potężny gracz na rynku polskiej fotowoltaiki

Według wstępnych założeń rynek fotowoltaiczny w Polsce może do końca roku osiągnąć obrót o wartości 6 miliardów złotych. Z raportu „Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2020”, opracowanego przez Instytut Energetyki Odnawialnej wynika, że sektor fotowoltaiki (PV) rozwija się najszybciej spośród innych związanych z OZE. Według prognoz IEO w 2023 moc PV osiągnie 6,6 GW.

REKLAMA

Dwa lata później, czyli w 2025 roku, całkowita moc zainstalowana może osiągnąć 7,8 GW. Tym samym już w 2025 roku moc źródeł PV przekroczy założenia określone w Krajowym planie na rzecz energii i klimatu na lata 2021-2030.Te dane to dobry prognostyk dla branży fotowoltaiki, która rośnie w siłę mimo negatywnych konsekwencji epidemii koronawirusa, paraliżującego niektóre sektory gospodarki.

Odpowiedzią na wciąż rosnące zapotrzebowanie na urządzenia fotowoltaiczne jest wejście dużego gracza na polski rynek – firmy FoxESS, której głównym udziałowcem jest Tsingshan Group, spółka z listy Fortune Global 500 i największy producent stali nierdzewnej na świecie. Chiński gigant zatrudnia ponad 56.000 pracowników, a przychody firmy ze sprzedaży w 2019 r. wyniosły 37,6 mld USD.

Tsingshan Group postanowiło zainwestować w dziedzinę transformacji energetycznej, powołując do życia firmę FoxESS. W tym miesiącu odbędzie się premiera marki w naszym kraju, której z pewnością towarzyszyć będzie dużo szumu. FoxESS ma duże ambicje osiągnięcia pozycji lidera w sprzedaży falowników i systemów do magazynowania energii do domowych i komercyjnych instalacji fotowoltaicznych.

Dzięki ogromnemu kapitałowi i dużym możliwościom Tsingshan Group, marka FoxESS na polskim rynku ma szansę zanotować bardzo wysokie wyniki sprzedaży w ciągu najbliższych paru miesięcy.

Od największego producenta stali nierdzewnej do lidera rynku PV i ESS

FoxESS specjalizuje się w rozwoju, produkcji i dystrybucji produktów oraz rozwiązań z zakresu rozproszonego wytwarzania dla rynku PV i ESS. Zespół ekspertów FoxESS pracuje w sektorze falowników już od ponad 12 lat, a owoc ich pracy został pokazany światu dopiero niedawno w postaci nowej marki na rynku. FoxESS zatrudnia obecnie 350 pracowników i 110 inżynierów, a od kwietnia 2021 firma planuje przynajmniej podwoić liczbę swoich pracowników.

Moce produkcyjne fabryki FoxESS obecnie wynoszą 15 000 urządzeń miesięcznie. Ta liczba wzrośnie aż do 50 000 sztuk miesięcznie wraz z planowanym uruchomieniem  nowej fabryki w kwietniu 2021 roku. W fabryce FoxESS aktualnie funkcjonuje 8 linii produkcyjnych, których liczbę gigant rozszerzy do 20 linii produkcyjnych podczas uruchomienia nowej fabryki.

FoxESS dostarcza swoje produkty do instalacji fotowoltaicznych od Chin poprzez Brazylię, Włochy, Niemcy, Polskę, Wielką Brytanię, Australię aż po Indie, Wietnam i Filipiny. Ekspansja firmy w Indiach sprawiła, że od 2019 roku eksportowano tam ponad 50 000 jednostek, a w latach 2021/2022 r. firma planuje tam dwukrotny wzrost sprzedaży. FoxESS dzięki budowie nowej fabryki i zwiększeniu produkcji ma ambitny cel sprzedażowy na 2021 rok, który ma wynosić aż 400 000 falowników.

Grupa Tsingshan jako największy producent stali nierdzewnej na świecie może kontrolować kompletny łańcuch produkcyjny – od wydobycia rud niklu i wytapiania stopów niklowo-chromowych, poprzez produkcję materiałów akumulatorowych i ogniw akumulatorowych aż po montaż pakietów baterii oraz dostawy systemów magazynowania energii na rynki światowe. Droga od produkcji stali nierdzewnej do przemysłu energii odnawialnej była naturalną ścieżką rozwoju firmy.

REKLAMA

Grupa Tsingshan jest wizjonerskim przedsiębiorstwem działającym z sukcesem na globalnych rynkach, tworząc pełny łańcuch przemysłowy dla baterii litowo-jonowych czy rozszerzając swoją dotychczasową działalność na produkty z zakresu fotowoltaiki produkowane przez FoxESS. 

Firma może poszczycić się centrum badawczo-rozwojowym w Wuxi w Chinach, skupiającym setki inżynierów i techników, którzy opracowują innowacyjne produkty. Efekty ich pracy w postaci niezawodnej technologii wykorzystywane są w nowoczesnych falownikach czy systemach do magazynowania, które zasilają branżę fotowoltaiczną na całym globie.

Innowacyjne produkty, które wyprzedzają konkurencję o kilowaty

Obecnie głównym produktem FoxESS są falowniki jednofazowe i trójfazowe, które zostały zaprojektowane na bazie komponentów od wiodących światowych producentów. Ich innowacyjność opiera się na specjalnej konstrukcji opartej na unikatowym radiatorze i żebrach chłodzących, które są zintegrowane z obudową, poprawiając znacząco efekt chłodzenia.

Falowniki FoxESS wyróżniają się zwiększoną zdolnością transferu ciepła nawet o 30% w stosunku do topowych produktów konkurencji. Ponadto urządzenia też wyposażone w kondensatory elektrolityczne najlepszej światowej marki NIPPON-CHEMI-CON. Wszystkie falowniki FoxESS cechuje ponadnormatywna wydajność, niezawodność i długa żywotność.

Dzięki naturalnemu chłodzeniu, dużej tolerancji temperatury oraz braku głośnych wentylatorów, otrzymujemy cichą i pozbawioną widma awarii pracę falownika. Produkty są kompatybilne, dlatego można je integrować z systemami magazynującymi FoxESS.

12letnia gwarancja na falowniki  nowy standard na rynku

Dzięki zaawansowanej technicznie budowie oraz zastosowaniu najlepszych  komponentów światowych dostawców z listy TIER-1, FoxESS oferuje najdłuższą standardową gwarancję na polskim rynku wynoszącą 12 lat. To oferta, która z pewnością spotka się z dużym zainteresowaniem polskich klientów i firm instalacyjnych. Wielkość firmy FoxESS oraz jej stabilne fundamenty finansowe dają pewność wszystkim użytkownikom falowników tej firmy, że ewentualny serwis jak i respektowanie gwarancji producenta nie będzie w żaden sposób zagrożone przez bardzo wiele lat.

Wszystkie produkty FoxESS stwarzają możliwość stałego monitorowania systemów z poziomu aplikacji mobilnej lub dedykowanej strony www, co zapewnia pełną kontrolę i święty spokój  dla użytkowników, gdziekolwiek się znajdują. Więcej informacji o produktach jak i samej marce już wkrótce znajdziecie Państwo na stronie www.fox-ess.pro.


artykuł sponsorowany